A A A K K K
для людей із порушенням зору
Оболонська сільська територіальна громада
Полтавська область, Кременчуцький район

Архів новин 2

дата:14.05.20

Фото без опису

Як карантин змінив сферу зайнятості та чого очікувати далі?

 

Державна служба зайнятості – структура, яка продовжує надавати послуги безробітним і роботодавцям 

Минуло два місяці з початку карантину. Хочеться вірити, що найтяжчий період для сфери зайнятості позаду. Проте підстав для оптимізму поки що не так вже й багато. Почнемо з деяких фактів, які визначають специфіку поточного моменту. 

Експерти щиро визнають, що запобіжно-карантинні заходи, вжиті для запобігання поширенню пандемії, мали негативні наслідки для соціально-економічної сфери навіть у найрозвиненіших державах світу. Середній показник безробіття у світі наразі становить 10%. В Україні офіційний показник зареєстрованого безробіття є нижчим, але ситуація може змінитися. Значна частина громадян з тих чи інших причин не скористалися послугами служби зайнятості, хоча й перебувають у стані безробіття. Наприклад, українці, які повернулися з-за кордону і планують одразу після закінчення карантину повернутися на свої робочі місця, або ж люди, які довгий час працювали в тіні,а тому не можуть розраховувати на допомогу по безробіттю.

Щодо роботодаців, то тих, які показали себе соціально відповідальними, виявилося не так вже й багато. Хоча на це теж є  ряд об’єктивних причин, зумовлених карантином. 

Менше роботи - більше турбот

Офіційні дані свідчать, що ВВП України в першому кварталі скоротився на 1,2%, а за підсумками року може перевищити 5%. Кризові тенденції позначилися на доходах українських родин. Лише в Києві зарплатний борг станом на 1 квітня 2020 р. зріс на 33,8% з початку року.

Структурою, яка, незважаючи на карантин, продовжує надавати послуги безробітним та роботодавцям, є Державна служба зайнятості. Пандемія змусила багатьох переконатися в тому, наскільки важливими є функції, що виконуються службою. Протягом карантину запроваджено  низку законодавчих змін, які значно спростили умови реєстрації  в службі зайнятості та отримання допомоги по безробіттю на цей період. 

По-перше, забезпечено можливість подання заяв про надання статусу безробітного та допомоги по безробіттю дистанційно, тобто на електронну пошту центру зайнятості, де людині зручно перебувати на обліку. Також зареєструватися як безробітний та оформити допомогу віднедавна можна через онлайн-портал державних послуг «Дія». 

По-друге, підвищено з 650 до 1000 грн мінімальний розмір допомоги по безробіттю на період карантину та протягом 30 днів після його завершення. 

По-третє, зареєстрованим у службі зайнятості безробітним допомога призначається з першого дня набуття статусу, навіть тим, хто був звільнений у період карантину за власним бажанням (до карантину звільненим за власним бажанням допомога виплачувалася з 91 дня набуття статусу). 

По-четверте, роботодавці з числа суб’єктів малого та середнього бізнесу, котрі  зупинили чи скоротили свою діяльність під час карантину, можуть отримати допомогу по частковому безробіттю для покриття витрат на зарплату робітникам, яким було скорочено робочий час. Наразі обсяг коштів на цей проєкт достатній, аби зберегти робочі місця. 

Фахівці центрів зайнятості не припиняють дистанційно підбирати для безробітних підходящі вакансії, а для роботодавців - кваліфікований персонал. Адже в період дії карантину продовжують працювати підприємства, які забезпечують життєдіяльність країни: продуктові та господарські магазини, комунальні служби, лікарні, аптеки, транспортні підприємства, пошта, фінансові та інші установи. 

За час карантину роботу вдалося знайти для 75 тисяч безробітних. Вирішити це завдання було нелегко, адже кількість вакансій за останні місяці значно скоротилася і станом на 12 травня  нараховувала лише 50 тисяч одиниць.

Нелегкий шлях до одужання

Варто усвідомлювати, що скасування карантину не призведе до негайного одужання економіки та сфери зайнятості. Період відновлення роботи підприємств, установ і організацій у найближчі місяці буде непростим, зокрема, через збереження карантину, обмежену роботу транспорту та інші проблеми. 

Під особливим ударом ще якийсь час перебуватимуть сфери туризму та готельного господарства, авіа та залізничний транспорт, сфера дозвілля (спортивні та інші масові заходи). Купівельна спроможність населення теж буде помірною, оскільки люди в період пандемії втратили постійні заробітки. Відновлення економічного зростання України до рівня, що передував пандемії, залежить від багатьох факторів - починаючи від поновлення роботи дитсадків і до ефективності кредитування та винайдення протикоронавірусних вакцин.

Процес відновлення економіки у різних країнах може тривати 12-18 місяців.

Час заробляти вдома

Нинішні обставини можуть справити довгостроковий вплив на поведінку громадян. Як відомо, насамперед дохід втратили люди, що працювали без оформлення трудових відносин або перебували в цивільно-правових відносинах. Така тенденція зберігається й на міжнародному рівні: експерти схвильовані зменшенням кількості осіб, які сплачують страхові внески навіть у країнах із налагодженою системою соцзабезпечення. При цьому офіційне працевлаштування надає не лише суттєві гарантії під час роботи, але й забезпечує отримання  допомоги в разі її втрати. 

Слід пам’ятати, що в Україну повернулися заробітчани. Обмеження щодо перетину кордонів ускладнює їхнє повернення на свої робочі місця, тому найближчим часом колишні закордонні працівники шукатимуть роботу тут. Тож роботодавці мають унікальний шанс запустити нові проєкти і знайти робочу силу, яка допоможе їх реалізувати. 

Окрім того, самі колишні заробітчани можуть вдало започаткувати власну справу, що сприятливо відобразиться на ринку праці України. Хочеться вірити, що створені для цього програми уряду допоможуть цьому. Прикладом є програма доступних кредитів «5-7-9». Зазначимо, що Кабінет Міністрів України зняв обмеження на отримання допомоги за декількома програмами одночасно. Урядовці підкреслюють, що пріоритетом є першочергова допомога саме малому бізнесу.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, виступаючи 13 травня 2020 року у парламенті, зазначив, що у дорожнє будівництво буде проінвестовано державою близько 100 млрд грн. Це дозволить отримати роботу 154 тисячам громадян, зайнятих безпосередньо на будівництві та в пов’язаних сферах. Усього в планах Уряду - створення 500 тис. робочих місць в усіх галузях економіки.

Робота після COVID

Ознайомившись з аналізом МОП, ми можемо сформулювати деякі прогнози щодо розвитку сфери зайнятості. Їх потрібно враховувати, передусім, шукачам роботи.

1. Форми дистанційної зайнятості вдосконалюватимуться. Більш деталізовано будуть відображені аспекти переведення працівників на такі умови роботи, збереження зарплати та поєднання такої зайнятості з можливістю більше уваги приділяти сім’ї та вихованню дітей. На рівні компаній це подекуди спричинить додаткові витрати на зміну внутрішніх процесів.

2. Дистанційна робота підвищить попит і на дистанційне навчання.

3. Працівники робитимуть вибір на користь легальної зайнятості. Краще мати роботу зі скромним, але гарантованим заробітком та можливістю отримання лікарняного, аніж товстий зарплатний конверт і перспектива втрати роботи  будь-якої миті.

4. Роль держави зростатиме. Уже сьогодні роботодавці звертаються за підтримкою до служби зайнятості задля збереження робочих місць. 

5. Обираючи професію, потрібно враховувати, чи є вона затребуваною на ринку праці. Якщо ні, то є ризик скорочення.

6. Значення гігієни праці та безпеки на виробництві посилиться.

7. Уже зараз потрібні програми, які забезпечать недопущення погіршення становища жінок, адже вони, насамперед, припиняють виконувати трудові обов’язки через догляд за дітьми.

8. Зросте усвідомлення важливості солідарності замість індивідуалізованих рішень. Стає зрозуміло, що добробут одних людей залежить від добробуту тих, хто їх оточує.

Усі ці тенденції знайдуть своє відображення і в Україні. Лейтмотивом  нашого розвитку має стати ідея, що лунає все гучніше по всьому світу: метою має бути не повернення докарантинного стану, а прогресивний рух до кращого суспільства.

Довідково

З початку дії карантину, тобто з 12 березня по 12 травня 2020 року, статус безробітного в Україні отримали 197 тисяч громадян, що вдвічі більше ніж за аналогічний період минулого року. 

Станом на 13 травня 2020 року кількість безробітних, зареєстрованих в державній службі зайнятості, становить 486,8 тис. осіб, що на 181 тисячу, або на 59% більше ніж на цю ж дату минулого року (станом на 13 травня 2019 року кількість безробітних становила 305,4 тисячі).

На обліку в Полтавській обласній службі зайнятості, станом на 1 травня 2020 року, перебуває 25,3 тисячі безробітних.  Допомогу по безробіттю отримують 21,7 тисячі осіб. Станом на початок травня 2019 року статус безробітного в області мали 17,5 тисячі людей, допомогу по безробіттю отримували 14,7 тисячі клієнтів служби зайнятості. Кількість вакансій, заявлених роботодавцями до обласної служби зайнятості, нині становить 2,1 тисячі одиниць. Торік на цей час вакансій було 4,6 тисячі одиниць. 

За чотири місяці нинішнього року в області працевлаштували 17,1 тисячі людей. За такий же період минулого року за сприянням служби зайнятості роботу отримали 17,9 тисячі громадян.

 

Більше інформації Ви можете отримати за посиланням

https://www.facebook.com/semeniwkaRCZ/

https://www.facebook.com/PoltavaOCZ/?ref=br_rs

дата:07.05.20

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

Формат проведення профорієнтаційних заходів з використанням дистанційного зв’язку став актуальним в період карантину. Так, фахівцями сектору активної підтримки Семенівської районної філії Полтавського ОЦЗ 06 травня 2020 року проведено 2 інформаційні вебінари за спрямуванням «Особливості роботи служби зайнятості в період карантину» - для осіб, які перебувають в на обліку в Семенівському районному секторі пробації та безробітних осіб. 

Участь у вебінарах взяли начальник Семенівського бюро правової допомоги Тетяна Новобранець та представник Семенівського районного сектору пробації Ніна Липій.

Під час вебінарів слухачі дізналися про:

  • основні послуги Служби зайнятості в період карантину
  • реєстрацію в Службі зайнятості
  • електронні сервіси ДСЗ
  • виплати допомоги по безробіттю
  • способи отримання правової допомоги на період карантину
  • роз’яснення з питань «Захисту трудових прав громадян».

Також присутні мали змогу отримати відповіді на запитання он-лайн.

Більше цікавої інформації читайте за посиланнями:

 

Фото без опису

Прес-реліз

про надання соціальних послуг і матеріального забезпечення

безробітним у січні-квітні 2020 року

 

Послуги обласної служби зайнятості за чотири місяці року отримали 63,8 тисячі безробітних

 

Протягом січня-квітня 2020 року послуги обласної служби зайнятості отримали 63,8 тисячі громадян, які шукали роботу. З них 38,9 тисячі мали статус зареєстрованого безробітного.

Від 5,2 тисячі роботодавців надійшло 24,5 тисячі пропозицій роботи.

 

Роботу отримали понад 17 тисяч мешканців Полтавщини

 

За сприяння обласної служби зайнятості отримали роботу 17,1 тисячі  осіб. У тому числі 7,7 тисячі людей, або 45,2%, працевлаштовані оперативно, до набуття статусу безробітного.

Із  загальної чисельності працевлаштованих осіб 7 безробітних отримали виплату допомоги по безробіттю одноразово для зайняття підприємницькою діяльністю.

На нові робочі місця з компенсацією роботодавцю витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працевлаштовані 183 безробітних, з яких 37 недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці та 146 працевлаштовані суб’єктами малого підприємства в пріоритетних видах економічної діяльності.

 

На громадських роботах працювали понад 2 тисячі бажаючих  

 

За сприяння обласної служби зайнятості забезпечена тимчасова зайнятість 2,2 тисячі громадян. Найбільш поширені види громадських робіт: екологічний захист навколишнього середовища, інформування про субсидії, робота із соціально вразливими верствами населення.  

Для забезпечення відповідності професійно-кваліфікаційного рівня шукачів роботи вимогам роботодавців, за направленням обласної служби зайнятості 3,9 тисячі безробітних проходили професійне навчання. Зокрема 2,7 тис. безробітних навчались у центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.

 

Заради кращої конкурентоспроможності на ринку праці 77 осіб отримали ваучери для підвищення кваліфікації за спеціальностями «медсестринство» та «тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва».

 

На обліку – 25 тисяч безробітних

 

Станом на 1 травня  2020 року на обліку в регіональній службі зайнятості перебувало 25,3 тисячі безробітних, із них отримували допомогу по безробіттю 21,7 тис. осіб.

За професійними групами серед зазначеної чисельності зареєстрованих безробітних переважають робітники з обслуговування, експлуатації та контролю за роботою технологічного обладнання, складання устаткування та машин (19,3%), працівники сфери торгівлі та послуг (18,2%), представники найпростіших професій (14,5%), законодавці, вищі державні службовці, керівники, менеджери (10,9%).

 

Роботодавці пропонують понад дві тисячі вакансій

 

 Кількість актуальних вакансій, заявлених роботодавцями до обласної служби зайнятості, станом на 1 травня 2020 року, становила 2,1 тисячі  одиниць. Крім того, у базі даних служби зайнятості є інформація про 1,7 тисячі пропозицій роботи, отриманих з інших джерел.

Найбільший попит роботодавців спостерігається на кваліфікованих робітників з інструментом (22,4%), робітників з обслуговування, експлуатації устаткування та машин (20,3%), кваліфікованих робітників з інструментом (21,6%), працівників сфери торгівлі та послуг (12,9%) і фахівців (12,8%).

Більше інформації Ви можете отримати за посиланням

https://www.facebook.com/semeniwkaRCZ/

https://www.facebook.com/PoltavaOCZ/?ref=br_rs

дата:13.04.20

Фото без опису

Особливості роботи центрів зайнятості в умовах карантину

в запитаннях і відповідях

 

Які особливості реєстрації безробітних в службі зайнятості в період карантину?

На період карантину та встановлення обмежувальних заходів Державна служба зайнятості запровадила тимчасові особливості обслуговування клієнтів:

1.При вході до кожного центру зайнятості розміщене оголошення про тимчасовий порядок роботи установи, адреса електронної пошти центру зайнятості, номери телефонів гарячої лінії та забезпечена організація місць для самостійної роботи громадян, які мають намір зареєструватися як безробітні, з мінімальним контактом для клієнтів та фахівців центру зайнятості.

2. У центрах зайнятості тимчасово обмежений особистий прийом громадян. Тому прийом документів, які фіксують намір клієнта щодо реєстрації як безробітного, можливий через засоби електронного зв’язку або скриньок для кореспонденції, розміщених біля входу в приміщення центру зайнятості.

Зразки заяв та перелік документів необхідних для реєстрації як безробітного можна отримати у чергового фахівця центру зайнятості або на сайті обласного центру зайнятості https://cutt.ly/MtLO3fF.

В заявах необхідно зазначити актуальні контактні дані, за якими ви перебуваєте на постійному зв’язку (номер телефону, електронна адреса).

3. У період встановлення карантину реєстрація безробітного здійснюється з першого дня після подання особою, яка шукає роботу, заяви про надання статусу безробітного за визначеною формою та відповідних документів.

В день реєстрації документів фахівець центру зайнятості зв’язується з вами для підтвердження та уточнення необхідної інформації. Якщо для реєстрації будуть необхідні додаткові документи, передбачені для окремих категорій громадян, вас буде окремо повідомлено у телефонному режимі або засобами електронного зв’язку.

4. Опрацювання та реєстрація документів, що надійшли через електронну пошту чи скриньку для кореспонденції, відбувається відповідно до режиму роботи Полтавської обласної служби зайнятості:  Пн-Чт  з 8.00  до 17.15,  Пт  з 8.00  до 16.00.

Обласний центр зайнятості не проводить реєстрацію осіб! З цією метою в Полтавській області працюють базові центри зайнятості (районні, міські, міськрайонні філії, Кременчуцький міськрайонний центр зайнятості). Їх контакти і адреси можна знайти за посиланням https://cutt.ly/ntLD6Pi.

Звертаємо вашу увагу! Заявник несе відповідальність за достовірність та повноту поданих відомостей та документів.

Відповідно до вимог Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, після завершення карантину або надзвичайної ситуації, впродовж 10 робочих днів ви маєте подати до центру зайнятості оригінали документів, необхідні для надання статусу безробітного (пункти 17-19 Порядку). Цей період може бути продовжений з урахуванням поважної причини, передбаченої пунктом 28 Порядку.

При цьому, центр зайнятості виконує свої повноваження щодо здійснення верифікації поданих вами документів та розслідування страхового випадку.

Нагальне прохання: подавайте документи, у тому числі електронною поштою,  у робочі години робочих днів!

Як в період карантину подати документи в службу зайнятості через скриньку для кореспонденції?

  1. Оберіть базовий центр зайнятості, зручний для вашого обслуговування  https://cutt.ly/ntLD6Pi.
  2. У центрі зайнятості біля скриньки для кореспонденції розміщені форми заяв про надання статусу безробітного та про призначення виплати допомоги по безробіттю. Форми заяв також можна знайти та завантажити з сайту  https://cutt.ly/MtLO3fF.
  3. Заповніть заяви особисто та підпишіть. В заявах обов’язково зазначте актуальні контактні дані, за якими ви перебуваєте на постійному зв’язку (номер телефону, електронна адреса).
  4. Зберіть пакет документів, необхідних для реєстрації. Перелік документів тут: https://is.gd/TvFMXN.  Зробіть копії документів та завірте власним підписом.
  5. Заяви разом із копіями усіх документів складіть у конверт і покладіть у скриньку для кореспонденції обраного вами центру зайнятості.
  6. Далі – чекайте відповідь від центру зайнятості щодо ухваленого рішення та тримайте зв’язок із вашим кар’єрним радником.
  7. Як в період карантину подати документи для реєстрації в службі зайнятості он-лайн?

  8. На сайті служби зайнятості www.dcz.gov.ua  оберіть рубрику «Електронне подання документів» https://is.gd/2efViC та ознайомтесь із загальною інформацією.
  9. Оберіть базовий центр зайнятості, у якому ви плануєте перебувати на обліку як безробітний https://cutt.ly/TtLJeDJ
  10. Завантажте із сайту дві заяви https://cutt.ly/MtLO3fF, роздрукуйте їх  та заповніть  власноруч. У разі відсутності можливості роздрукувати заяви, просто за зразком перепішіть їх власноруч. Поставте підпис. Зробіть скан- чи фото-копію підписаних заяв (безкоштовні інтернет-додатки для сканування документів шукайте у Google Play чи AppStore).
  11. Уважно ознайомтеся з переліком документів необхідних для реєстрації в службі зайнятості: https://is.gd/TvFMXN .   
  12. Складіть перелік документів, які необхідні саме вам з урахуванням вашої приналежності до певної категорії осіб. Зробіть скан- або фото-копії своїх документів.
  13. Оформлені заяви та підготовлені документи додайте як вкладення до е-листа обраного вами центру зайнятості У темі листа зазначте прізвище, ім’я, по батькові, наприклад «Електронне подання документів – Петренко Іван Петрович». Уразі значного обсягу е-документів ви можете їх надіслати декількома е-листами.
  14. Надішліть сформований лист на електронну поштову скриньку обраного вами центру зайнятості. Електронні адреси центрів зайнятості можна знайти за посиланнямhttps://cutt.ly/TtLJeDJ
  15. Чекайте відповідь від центру зайнятості щодо ухваленого рішення.
  16. Увага!!! При формуванні е-пакету документів не користуйтесь архіваторами! Сформовані у архів е-пакети будуть відхилені поштовими сервісами державної служби зайнятості у цілях безпеки!

    За яких умов можливе отримання виплати допомоги по безробіттю?

    В період дії карантину реєстрація та надання статусу безробітного особі, яка шукає роботу, здійснюється з першого дня після подання документів та заяви про надання статусу безробітного. Обмеження, пов’язані з наявністю підходящої роботи у період каратнину не застосовуються.

    Відповідно допомога по безробіттю призначається з першого дня після надання статусу безробітного (а не з 8 дня, як це визначено законодавством при звичайних умовах).

    На період карантину нарахування допомоги по безробіттю здійснюється без відвідування безробітним центру зайнятості у разі підтвердження ним телефоном або електронними засобами комунікації свого наміру перебувати на обліку у службі зайнятості, отримувати допомогу по безробіттю та інші послуги, пов’язані з працевлаштуванням.

    Від чого залежить розмір допомоги по безробіттю?

    Розмір допомоги по безробіттю залежить, зокрема, від страхового стажу особи, заробітної плати (доходу) і не може перевищувати чотирикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом. Допомога по безробіттю виплачується залежно від тривалості безробіття у відсотках до визначеного розміру.

    Максимальний розмір допомоги по безробіттю з 01.12.2019 становить 8 408 грн.
    (4 прожиткових мінімуми для працездатних осіб). Розмір мінімальної виплати допомоги по безробіттю, що виплачується застрахованим особам в залежності від страхового стажу з 01.03.2020 становить 1800 гривень, а особам, виплати яким призначались без урахування страхового стажу – 650 гривень відповідно до законодавства.

    Загальна тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 360 календарних днів, а для осіб передпенсійного віку – 720 календарних днів. Інформацію щодо розміру Вашої допомоги по безробіттю отримайте у Вашого кар’єрного радника. Дана інформація є персональною.

    Як надаються послуги з пошуку роботи під час карантину ?

    Люди, які шукають роботу і не бажають обмежуватися лише реєстрацією у центрі зайнятості, можуть отримати консультації щодо актуальних вакансій, допомогу у складанні резюме підготовці до співбесіди тощо. Для цього достатньо тримати зв'язок зі своїм кар’єрним радником чи скористатися телефоном гарячої лінії відповідної філії Полтавського обласного центру зайнятості https://cutt.ly/TtLJeDJ .

    Шукати роботу можна самостійно он-лайн на офіційному сайті Державної служби зайнятості dcz.gov.ua/userSearch/vacancy, де база вакансій оновлюється щодня. У пошуку зазначте регіон та професію. Якщо вас зацікавила пропозиція роботи, зателефонуйте в центр зайнятості та дізнайтесь про неї більше. Для цього потрібно назвати номер вакансії. А навчитися писати резюме та підготуватися до співбесіди з роботодавцем можна за допомогою вебінарів, що розміщені на «Освітньому порталі ДСЗ» skills.dcz.gov.ua.

    Як надаються послуги з профорієнтації під час карантину?

    Безкоштовну самостійну профорієнтацію та навчання з розвитку особистих навичок можна отримати у дистанційному форматі на вебсайтах державної служби зайнятості «Освітній портал ДСЗ» skills.dcz.gov.ua , «Профорієнтація та розвиток кар'єри» profi.dcz.gov.ua та на платформі «Моя професія - консультаційні мережа»  myprofession.com.ua. На цих платформах можна пройти он-лайн тестування та взяти участь у навчальних вебінарах.

    По телефону «гарячої лінії» https://cutt.ly/TtLJeDJ або у кар'єрного радника можна записатися на он-лайн консультацію до профконсультанта центру зайнятості, отримати психологічну консультацію щодо кар'єри та працевлаштування.

    Де можливо почитати останні новини служби зайнятості?

    З офіційними повідомленнями для громадян та новинами можна ознайомитись на офіційному вебсайті сайті Державної служби зайнятості dcz.gov.ua , веб-сайті Полтавського обласного центру зайнятості pol.dcz.gov.ua та на сторінках полтавської обласної служби зайнятості у мережі Фейсбук facebook.com/PoltavaOCZ/ .

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь