Архів новин 3
дата:06.08.20
Питання легалізації трудових відносин є актуальним питанням сьогодення. Тому, що від офіційно нарахованої заробітної плати та відповідно від сплачених внесків залежить набуття страхового стажу. На жаль, відносини між роботодавцями та найманими працівниками не завжди відповідають нормам законодавства. Офіційно неоформлена на роботу людина ризикує залишитися без права на отримання соціальних виплат та пенсії. Таким чином, нелегальна зарплата не лише зменшує надходження до бюджетів та державних соціальних фондів, а й тягне за собою багато неприємностей і для самих працівників. Людям треба чітко усвідомити, що згода отримувати зарплату «в конвертах» може зіграти з ними злий жарт, позбавивши їх у майбутньому всіх соціальних гарантій.
Саме для інформування клієнтів Семенівської районної філії Полтавського ОЦЗ про офіційне оформлення трудових відносин з роботодавцем 06 серпня 2020 року проведено інформаційний вебінар. Участь у заході взяли керівник Семенівського сервісного центру Головного управління ПФУ у Полтавській області Світлана Ткаленко та керівник Семенівського бюро правової допомоги Тетяна Новобранець.
Світлана Ткаленко ознайомила присутніх з видами пенсій:
Пенсія за віком;
Пенсія за віком на пільгових умовах;
Пенсія по інвалідності;
Пенсія у зв'язку з втратою годувальника;
Пенсія за вислугу років.
Вона зауважила, що дуже часто застраховані особи не знають про існуючі проблеми й довідуються про них тільки при виході не пенсію. Також звернула увагу, що особи мають право на призначення пенсії за віком з 01.01.2020 по 31.12.2020 за наявності страхового стажу не менше 27 років. З 2000 року в Україні діє система персоніфікованого обліку, яка надає кожній застрахованій особі можливість безоплатно отримувати відомості про себе, а саме, з якої суми заробітної плати, скільки та за який період сплачено за неї роботодавцем до Пенсійного фонду страхових внесків. З'ясувати фактичні суми доходу, які обліковуються в базах персоніфікованого обліку можна особисто на офіційному WEB – портал Пенсійного фонду України www.pfu.gov.ua.
До участі в обговоренні легалізації трудових стосунків долучилась Тетяна Новобранець, яка поінформувала, що працівник без офіційного оформлення на роботу позбавляє себе:
гарантованого державою розміру заробітної плати;
виплати своєчасно та не нижче мінімальної заробітної плати, офіційної відпустки, відпустки по догляду за дитиною тощо;
виплат у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю;
допомоги у разі настання нещасного випадку під час виробничого процесу;
соціального страхування.
Тетяна Олександрівна повідомила присутніх і про розміри штрафів за порушення трудового законодавства.
Учасники заходу отримали інформацію, яка допоможе заздалегідь подбати про власну безпеку та бути обізнаними, а значить захищеними.
Більше цікавої інформації читайте за посиланнями:
Прес-реліз
про надання соціальних послуг і матеріального забезпечення безробітним у січні – липні 2020 року
Послугами обласної служби зайнятості за сім місяців скористалися 79 тисяч громадян
Протягом січня-липня 2020 року послуги обласної служби зайнятості отримали 79,0 тис. громадян, які шукали роботу, з них 49,5 тис. мали статус зареєстрованого безробітного.
Від 7,1 тисячі роботодавців надійшло 35,9 тисяч пропозицій роботи.
Роботу отримали більше 26 тисяч мешканців Полтавщини
За сприяння обласної служби зайнятості отримали роботу 26,4 тисячі осіб. У тому числі 11,7 тисячі людей, (або 44,3%), працевлаштовані оперативно до набуття статусу безробітного.
7 клієнтів служби зайнятості отримали виплату допомоги по безробіттю одноразово для зайняття підприємницькою діяльністю.
На нові робочі місця з компенсацією роботодавцю витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працевлаштовані 255 безробітних, з яких 45 недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці та 210 працевлаштовані суб’єктами малого підприємства в пріоритетних видах економічної діяльності.
На громадських роботах працювали більше 3 тисяч бажаючих
За сприяння обласної служби зайнятості забезпечена тимчасова зайнятість 3,6 тисячі громадян. Найбільш поширені види громадських робіт: екологічний захист навколишнього середовища, благоустрій, інформування населення про субсидії, роботи із соціально вразливими верствами населення.
Для забезпечення професійно-кваліфікаційного рівня шукачів роботи вимогам роботодавців, за направленням обласної служби зайнятості 4,1 тисячі безробітних проходили професійне навчання. Зокрема 2,8 тисячі безробітних навчались у центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.
Для кращої конкурентоспроможності на ринку праці 77 осіб отримали ваучер на підвищення кваліфікації за спеціальностями «медсестринство» та «тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва».
На обліку – понад 24 тисячі безробітних
Станом на 1 серпня 2020 року на обліку в регіональній службі зайнятості перебувало 24,6 тисяч безробітних, із них отримували допомогу по безробіттю 21,4 тисячі осіб.
За професійними групами, серед вищезазначеної чисельності зареєстрованих безробітних переважають працівники сфери торгівлі та послуг (18,5%), робітники з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин (17,7%), представники найпростіших професій (14,0%), законодавці, вищі державні службовці, керівники, менеджери (11,4%).
Роботодавці пропонують 2,3 тисячі вакансій
Станом на 1 серпня 2020 року кількість актуальних вакансій, заявлених роботодавцями до обласної служби зайнятості, становила 2,3 тисячі одиниць. Крім того, у базі даних служби зайнятості містилася інформація про 1 тисячу пропозицій роботи, отриманих з інших джерел.
Найбільший попит роботодавців спостерігається на кваліфікованих робітників з інструментом (26,3%), робітників з обслуговування, експлуатації устаткування та машин (15,0%), працівників сфери торгівлі та послуг (14,1%).
Інформація підготовлена відділом інформаційної роботи Полтавського обласного центру зайнятості. Тел.:51-84-38
Більше інформації за посиланнями
https://www.facebook.com/semeniwkaRCZ/
https://www.facebook.com/zaniatist
дата:27.07.20
Протидія торгівлі людьми
У 2013 році Генеральна Асамблея ООН проголосила 30 липня Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми. Цей день відзначається проведенням масштабних інформаційних компаній з метою привернення уваги до проблеми сучасного рабства та об’єднання зусиль для подолання цього негативного явища, боротьби із злочинцями, що задіяні в цій кримінальній діяльності, надання підтримки і допомоги потерпілим.
Один з найбільших міфів про трудове рабство: «Людьми торгують за кордоном, а не в моїй країні». Проте кожного разу, коли обманом і маніпуляціями вас примушують погодитися на нову роботу без оформлення трудових відносин, без обговорення умов праці, оплати виконаної роботи, все закінчується рабством. Адже подальше ваше благополуччя і безпека тепер будуть залежати від «хазяїв» та від того, як вони вирішать будувати свої стосунки з наймитами. Під натиском фізичного і психічного тиску ви навіть самі не помітите як перетворитесь з працівника в жертву.
За даними соціологічного дослідження, в Україні кожна 5 людина знаходиться в групі ризику, оскільки схильна погодитись на ризиковане працевлаштування. Це число росте щороку. Ні освіта, ні вік, навіть соціальний статус не гарантують захисту від цієї небезпеки. Її можна уникнути тільки знаючи про цей ризик, про свої права та про те, як себе захистити.
Реальність така, що чимало роботодавців будують свій бізнес на максимальному використанні нелегальної праці. Пояснення дуже просте - надто дорого платити податки і виконувати трудові зобов’язання. Настільки дорого, що з працівниками забувають розрахуватися або виплачують не в повній мірі обіцяні зарплати, або пропонують забути про оплачувані відпустки та «лікарняні». І взагалі забути про гарантовані державою соціальні гарантії.
На перший погляд ухилення роботодавця від офіційного працевлаштування і сплати ЄСВ за своїх працівників не виглядає катастрофою. «Головне, щоб гроші платив за роботу»,– міркують більшість нелегалів, забуваючи про те, що сплата ЄСВ забезпечує їх страховими виплатами на випадок безробіття, тимчасової втрати працездатності, нещасних випадків на виробництві, врешті, під час виходу на пенсію.
Запровадження карантинних заходів у зв’язку з поширенням в Україні коронавірусу змусило замислитись всіх, хто зневажав соціальним благополуччям і громадянською відповідальністю в інтересах короткострокового економічного ефекту. І роботодавці, і працівники, які підтримували нелегальну зайнятість, ухилялись від офіційного оформлення трудових відносин і сплати податків, опинились один на один перед загрозою зубожіння.
Державна допомога у вигляді виплат на випадок безробіття і часткового безробіття довела переваги легальних трудових відносин.
За урядовою програмою підтримки малого і середнього бізнесу, роботодавці – з числа юридичних і фізичних осіб, та підприємці без найманих працівників, які були вимушені призупинити або скоротити діяльність на час запровадження карантинних обмежень, мали змогу з травня 2020 року звернутися до Державної служби зайнятості за допомогою по частковому безробіттю.
Полтавський обласний центр зайнятості для інформування населення про можливість отримання допомоги організував мобільні консультаційні пункти, що працювали за місцем ведення підприємцями діяльності: у торговельних центрах, на ринках, у магазинах, перукарнях, на спортивних об’єктах тощо. Водночас на території установ обласної служби зайнятості були створені місця, де фахівці служби надавали консультації зацікавленим особам з процедури надання допомоги по частковому безробіттю, порядку заповнення документів та приймали звернення від претендентів на отримання державних виплат.
До обласної служби зайнятості звернулось за отримання допомоги по частковому безробіттю понад 8 тисяч роботодавців і підприємців. Наразі прийнято більше 7 тисяч рішень. Це дозволило здійснити виплати понад 12,5 тисячі особам, загальною сумою в 46,2 мільйона гривень.
Пік звернень, що припав на середину червня-початок липня, йде на спад і кількість заяв на отримання допомоги по частковому безробіттю зменшується. Адже багато підприємців відновили свою діяльність в зв’язку з послабленням карантинних заходів і поступово повертаються до звичного режиму роботи.
Проте служба зайнятості завжди відкрита до співпраці! Як сервісна установа вона має значний перелік послуг, що може зацікавити як роботодавців, так і шукачів роботи. Потужна база резюме та вакансій, безоплатні консультації з питань зайнятості, трудових відносин, підбору персоналу, професійне навчання та перенавчання – це далеко не повний спектр послуг установи. Варто лише звернутись у найближчий центр зайнятості, незалежно від місця реєстрації.
Більше корисної інформації з питань зайнятості можна знайти за посиланнями https://pol.dcz.gov.ua/ та https://www.facebook.com/semeniwkaRCZ/
дата:14.07.20
Скільки часу Ви проводите в інтернеті? Дослідники підрахували що за рік накопичується значна кількість навіть не днів, а місяців. А як провести час в мережі з користю. Звичайно - навчатися.
Час із користю сьогодні 10 липня 2020 року проводили на вебінарі «Безкоштовне навчання безробітних громадян на курсах освітньої інтернет-платформи COURSERA», де ознайомили присутніх з можливістю безкоштовного навчання на даній освітній платформі. Серед запрошених не лише клієнти служби зайнятості, а й колеги з районних філій та Полтавського ОЦЗ. Проводила вебінар фахівець Семенівської районної філії Тетяна Баранцова.
Під час вебінару слухачі дізнались:
- Що таке COURSERA?
- Що потрібно зробити безробітному громадянину, щоб навчатися на платформі COURSERA?
- Як зареєструватися та обрати навчальні курси?
- Як розпочати навчання та отримати сертифікат?
Після закінчення семінару слухачі мали змогу отримати відповіді на запитання
Отже, якщо Ви безробітний та зареєстрований в службі зайнятості і виявили бажання навчатися на освітній платформі COURSERA, Вам необхідно:
- Звернутися до кар»єрного радника
- Прізвище, Ім’я АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ (як написано у закордонному паспорті або ID-картці);
- Прізвище, Ім’я продублювати українською мовою (для Адміністатора ОЦЗ);
- власний E-mail (на українських поштових серверах, на який прийде запрошення на навчання;
- власний № мобільного телефону - вайбера (для підтримки зворотнього зв’язку з Адміністратором ОЦЗ).
І пам»ятайте, ніколи не пізно вчитись і вдосконалюватись.
Більше цікавої інформації читайте за посиланнями:
дата:25.06.20
У наш час Інтернет-технологій багато аспектів нашого життя переноситься в мережу, прискорюючи тим самим темпи розвитку інформаційного суспільства і долаючи географічні бар’єри. Не стає виключенням і освіта. Зараз вже не обов’язково знаходитись поруч з викладачем. Інтернет дає змогу розширити їх, зробити навчання справді повноцінним та всеохоплюючим. Особливо затребуваним он лайн навчання стало в період впровадження карантину.
Саме з метою ознайомлення громадян з освітніми порталами 24 червня 2020 року для безробітних Семенівської районної філії Полтавського ОЦЗ проведено Інформаційни вебінар «Навчання онлайн. Освітні портали».
Під час заходу завідувач сектору активної підтримки Тетяна Баранцова ознайомила слухачів вебінару з можливістю навчання на освітніх он лайн платформах таких як: Освітній портал ДСЗ, Дія.Цифрова освіта, Prometheus, Coursera та ін.
Які ж можливості надають освітні он – лайн платформи:
- Отримати нові навички, які допоможуть досягти успіху в поточному часі.
- Оновити освіту та зберегти свою конкурентоспроможність
- Розкрити нові теми
- Навчання у зручний час
- Можливість отримання сертифікату.
Більш детально зупинилися на освітньому порталі Coursera, який дав доступ Державному центру зайнятості для реєстрації 25 тис. безробітних для їх безкоштовного навчання та отримання сертифікату до кінця 2020 року. Мета – допомогти працездатним працівникам розвинути додаткові знання та навички для працевлаштування.
Більше цікавої інформації читайте за посиланнями:
дата:09.06.20
Послуги обласної служби зайнятості за п’ять місяців року отримали близько 70 тисяч громадян
Протягом січня-травня 2020 року послуги обласної служби зайнятості отримали 69,7 тисячі громадян, які шукали роботу. З них 43 тисячі мали статус зареєстрованого безробітного.
Від 5,9 тисячі роботодавців надійшло 28,8 тисячі пропозицій роботи.
Роботу отримали понад 20 тисяч мешканців Полтавщини
За сприяння обласної служби зайнятості отримали роботу 20,5 тисячі осіб. У тому числі 9,4 тисячі людей, або 45,7%, працевлаштовані оперативно, до набуття статусу безробітного.
Із загальної чисельності працевлаштованих осіб 7 клієнтів служби зайнятості отримали виплату допомоги по безробіттю одноразово для зайняття підприємницькою діяльністю.
На нові робочі місця з компенсацією роботодавцю витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працевлаштовані 236 безробітних, з яких 42 недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці та 194 працевлаштовані суб’єктами малого підприємства в пріоритетних видах економічної діяльності.
На громадських роботах працювали 2,6 тисячі бажаючих
За сприяння обласної служби зайнятості забезпечена тимчасова зайнятість 2,6 тисячі громадян. Найбільш поширені види громадських робіт: екологічний захист навколишнього середовища, інформування про субсидії, благоустрій, робота із соціально вразливими верствами населення.
Для забезпечення відповідності професійно-кваліфікаційного рівня шукачів роботи вимогам роботодавців, за направленням обласної служби зайнятості 3,9 тисячі безробітних проходили професійне навчання. Зокрема 2,7 тисячі безробітних навчались у центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.
Для кращої конкурентоспроможності на ринку праці 77 осіб отримали ваучери на підвищення кваліфікації за спеціальностями «медсестринство» та «тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва».
За період дії карантину статус безробітного отримали понад 13 тисяч мешканців Полтавщини
Починаючи з 12 березня 2020 року, ситуація на ринку праці перебуває під впливом вимушених обмежувальних заходів з метою захисту здоров’я громадян у період поширення коронавірусу. Незважаючи на введення карантину, обласна служба зайнятості працює в штатному режимі. Триває стабільна та планомірна робота із зареєстрованими безробітними та особами, які звертаються до служби зайнятості області з питань пошуку роботи та реєстрації, відповідно до урядової постанови та встановленого Протоколу обслуговування клієнтів у період дії карантину.
За період дії карантину (з 12 березня по 31 травня 2020 року) статус безробітного отримали 13,1 тисячі осіб, що вдвічі більше ніж за аналогічний період минулого року. Зокрема, 3,1 тисяча громадян подали документи для реєстрації електронною поштою, понад 10 тисяч осіб – через спеціальні скриньки.
Під час дії карантину фахівці служби зайнятості не припиняють дистанційно підбирати для безробітних підходящі вакансії, а для роботодавців – кваліфікований персонал: з 12 березня по 31 травня 2020 року роботу вдалося знайти для 10,6 тисячі громадян.
На обліку – понад 26 тисяч безробітних
Станом на 1 червня 2020 року на обліку в регіональній службі зайнятості перебувало 26,7 тисячі безробітних, із них отримували допомогу по безробіттю 22,5 тисячі осіб.
За професійними групами серед зареєстрованих безробітних переважають працівники сфери торгівлі та послуг (18,6%), робітники з обслуговування, експлуатації та контролю за роботою технологічного обладнання, складання устаткування та машин (18,4%), представники найпростіших професій (14,5%), законодавці, вищі державні службовці, керівники, менеджери (11,1%).
Роботодавці пропонують 2,8 тисячі вакансій
Кількість актуальних вакансій, заявлених роботодавцями до обласної служби зайнятості, станом на 1 червня 2020 року, становила 2,8 тисячі одиниць. Крім того, у базі даних служби зайнятості є інформація про 1,7 тисячі пропозицій роботи, отриманих з інших джерел.
Найбільший попит роботодавців спостерігається на кваліфікованих робітників з інструментом (24,8%), робітників з обслуговування, експлуатації устаткування та машин (17,9%), працівників сфери торгівлі та послуг (15,4%).
Інформація підготовлена відділом інформаційної роботи Полтавського обласного центру зайнятості. Тел.: 51-84-38.
Більше корисної інформації за посиланнями
https://www.facebook.com/semeniwkaRCZ/
https://www.facebook.com/PoltavaOCZ/
дата:05.06.20
Служба зайнятості інформує
Допомога по частковому безробіттю на період карантину
Поняття часткового безробіття не є новинкою українського законодавства. Надання допомоги по частковому безробіттю було запроваджено Законом України "Про зайнятість населення" ще в 2012 році для подолання наслідків фінансової кризи 2008-2010 років. Саме тоді держава запропонувала такий вид гарантії зайнятості працівникам і водночас – фінансову підтримку роботодавцям, щоб зберегти робочі місця і стабілізувати економіку країни.
Норма закону, що регулює питання надання допомоги по частковому безробіттю, знову набула актуальності на час пандемії короновірусу (COVID-19). Тому наприкінці березня 2020 року Верховною Радою був прийнятий Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)" № 540-IX, який доповнив Закон «Про зайнятість населення» ст.47-1 «Допомога по частковому безробіттю на період карантину». З часом до даної статті були внесені зміни Законом України № 553-IX і Законом України № 591-IX .
Отже, спробуємо розібрати порядок надання допомоги по частковому безробіттю відповідно до статті 47-1 Закону «Про зайнятість населення», чинний станом на 01.06.2020 р.
- За допомогою можуть звернутися суб’єкти господарської діяльності – представники середнього і малого бізнесу, а також фізичні особи-підприємці 1-2 групи. Головна умова – своєчасна сплата ЄСВ за себе та найманих працівників протягом шести місяців, що передують даті зупинення (скорочення) діяльності.
- Роботодавець або фізична особа-підприємець, який є застрахованою особою, може звернутися за отриманням допомоги по частковому безробіттю на період карантину протягом 90 календарних днів з дня зупинення (скорочення) виробництва.
- Допомога по частковому безробіттю встановлюється за кожну годину, на яку працівникові (крім сумісників) або фізичній особі-підприємцю було скорочено передбачену законодавством тривалість робочого часу, з першого дня скорочення робочого часу у межах строку зупинення (скорочення) діяльності, але не більше 30 календарних днів після завершення карантину.
- Допомога призначається з розрахунку 2/3 тарифної ставки (окладу), встановленої працівникові, або з розрахунку 2/3 бази нарахування ЄСВ фізичної особи-підприємця, виходячи з фінансових можливостей Фонду соціального страхування на випадок безробіття, але не більше розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом.
- Для отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину роботодавець або ФОП (застрахована особа) звертається до служби зайнятості за місцем реєстрації його як платника ЄСВ (в Полтавській області – до Полтавського обласного центру зайнятості, Кременчуцького міськрайонного центру зайнятості або філій обласного центру зайнятості) та подає такі документи:
- заяву у довільній формі;
- засвідчену роботодавцем (ФОПом) копію наказу із зазначенням дати початку зупинення (скорочення) діяльності;
- відомості про працівників та/або фізичну особу-підприємця (прізвище, ім’я, по батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному державному органу і мають відмітку в паспорті), в яких виникло право на допомогу по частковому безробіттю на період карантину згідно із ст. 47-1 Закону України “Про зайнятість населення”;
- довідку про сплату ЄСВ за останні шість місяців, що передують даті зупинення (скорочення) діяльності.
- Рішення про надання допомоги по частковому безробіттю на період карантину приймається обласним центром зайнятості протягом трьох робочих днів з дня подання роботодавцем або фізичною особою – підприємцем (застрахованою особою), зазначених вище документів.
- Виплата допомоги по частковому безробіттю на період карантину здійснюється: ФОПам (застрахованим особам) – центрами зайнятості; працівникам (крім сумісників) – роботодавцем.
Важливо пам’ятати і про обов’язки, покладені на роботодавців ст. 47-1 Закону України “Про зайнятість населення”, а саме: у разі порушення гарантій зайнятості осіб, яким виплачувалася допомога по частковому безробіттю на період карантину (розірвання трудового договору протягом шести місяців (якщо допомога виплачувалася менше ніж 180 календарних днів, - протягом періоду, що дорівнює періоду виплати допомоги), з дня закінчення виплати допомоги з підстав, передбачених:
- п.1 ст. 40 КЗпП України (крім повної ліквідації або припинення діяльності роботодавця);
- п. 1 ст. 36 КЗпП України;
- ч.3 ст.38 КЗпП України,
кошти повертаються в повному обсязі до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
На рівні держави зі стабілізаційного Фонду виділено 4,3 млрд. грн. на виплату допомоги по частковому безробіттю працівникам внаслідок вимушеного скорочення або припинення діяльності на період карантину (для Полтавської області – 200 млн. грн.).
Наразі станом на 01.06.2020 року на адресу Полтавського обласного центру зайнятості надійшло 788 заяв на допомогу по частковому безробіттю. З них отримали позитивне рішення - 430, що дозволить 4507 особам (найманим працівникам і фізичним особам-підприємцям) здійснити виплати по частковому безробіттю, а роботодавцям – зберегти робочі місця і не припиняти діяльність.
Фахівці обласної служби зайнятості продовжують приймати заяви на отримання допомоги по частковому безробіттю. Тож звертайтесь до Полтавської обласної служби зайнятості, якщо ви чи ваш бізнес на період карантину потребує державної допомоги.
Отримати консультацію, надіслати пакет документів, з’ясувати, чи достатньо їх для прийняття позитивного рішення, ви можете, звернувшись до фахівців філій Полтавського обласної служби зайнятості, а також зателефонувавши за номерами
(0532) 51-84-23; 518-425, 050-968-11-64.
Більше корисної інформації з питань зайнятості можна знайти за посиланнями
https://www.facebook.com/semeniwkaRCZ
дата:14.05.20
Карантин не перешкода.
Фахівці Семенівської районної філії Полтавського ОЦЗ продовжують ознайомлювати безробітних з послугами Служби зайнятості за допомогою платформи Zoom. Так, 27 травня 2020 року фахівець сектору активної підтримки Семенівської районної філії Тетяна Скрипка провела інформаційний вебінар із загальних питань зайнятості, для осіб, які були зареєстровані як безробітні в період карантину.
Під час заходу були розглянуті питання щодо основних послуг державної служби зайнятості, а саме:
- особливості реєстрації під час карантину
- використання он лайн – ресурсів ДСЗ
- призначення допомоги по безробіттю
- стан ринку праці Семенівського району.
Тетяна Скрипка відповіла на запитання учасників та проінформувала про подальшу співпрацю з клієнтами в режимі карантину, а також нагадала контакти Семенівської районної філії по яких можна спілкуватися з фахівцями.
Більше цікавої інформації читайте за посиланнями: