Оболонська сільська рада об'єднана територіальна громада
Семенівський район, Полтавська область

НОВИНИ

дата:05.03.20

Як здійснити мрію та втілити задум? Тільки поєднавши сім’ю і роботу!

 

Що стимулює жінок до зайнятості?

 

Жінки працювали завжди і всюди. Проте їх зайнятість завжди відрізнялась від зайнятості чоловіків через традиційні жіночі ролі в суспільстві: дружини, берегині роду, матері. Тому молоді працівниці, найчастіше сприймаються роботодавцями як «потенційні матері», які в будь-який момент можуть завагітніти і полишити роботу. А ті, хто вже несе навантаження хатньої роботи та догляду за дітьми, теж розглядаються як ненадійні працівники, оскільки не можуть повністю віддаватись роботі. Все це створює певні бар’єри в професійній реалізації жінок.

І хоча в Україні переважає жіноче населення: 53,7% проти 46,3% чоловічого населення, їх економічна активність поступається чоловічій.

Питання права на працю – це, перш за все, питання права на кваліфіковану працю, що сприяє розвитку особистості, покращенню статусу в суспільстві, отриманню заробітної плати. Тому участь жінок на ринку праці є важливим джерелом їх економічної незалежності, що робить можливим для них отримання соціального та пенсійного забезпечення, відповідних послуг в галузі охорони здоров'я. В контексті сім'ї оплачувана трудова діяльність жінок дає не тільки прибуток, а й відображається на їх ролі і авторитеті серед інших членів сім’ї.

Все більше наших сучасниць, віддаючи перевагу роботі та кар’єрі, прагнуть до здобуття освіти і самореалізації. За даними Держстату України, з усіх випускників вишів понад 54%  - дівчата.  Освіта, і кваліфікаційна посада, яку вона може забезпечити, стає для жінок кроком до самостійного життя і фінансової незалежності, що, в свою чергу надає доступ до основних матеріальних і нематеріальних ресурсів. Так з понад 16 млн. працездатного населення в Україні 48%. становлять представниці прекрасної статі. 

Жінки приходять на ринок праці, опановують нові професії практично в усіх галузях економіки, але у суспільстві цілком нормально сприймається існування «жіночих» і «чоловічих» професій.

Типово жіночими є поштова і кур’єрська діяльність (85,2% зайнятих у галузі – жінки), сфера охорони здоров’я (82,9%), робота в бібліотеках, музеях, архівах (78,5%), сфера освіти (77,8%), фінансова та страхова діяльність (72,1%). Промисловість теж має галузі, у яких переважають жінки. У легкій промисловості 76,4% зайнятих – жінки, у фармацевтичній галузі кількість жінок становить 59,7%. Найменш популярною серед жінок є будівельна галузь, робоча сила якої на 80 % складається із чоловіків і лише на 20% – із жінок. Далі за непопулярністю йдуть транспортна галузь, складське та сільське господарство (відповідно 31,5; 31,6 та 32,5%), промисловість (38% від загальної чисельності зайнятих).

За минулі роки змінились умови та характер праці на підприємствах, з’явилися сучасні технології, обладнання, використовуються нові матеріали та сировина. Тому національна гендерна політика у сфері зайнятості поступово змінюється. Цьому сприяють також і міжнародні зобов’язання, які взяла на себе Україна. Запропоновані зміни створюють умови для того, щоб жінки мали змогу обирати зайнятість за покликом душі, а не за суспільними стереотипами. 

Важливим є також визнання жіночого підприємництва - джерела створення нових робочих місць як для засновниць бізнесу, так і для інших працівників.  Крім того, жінки-підприємниці можуть забезпечити суспільству різноманітні погляди та підходи до управління, організації підприємства і вирішення бізнес-питань. Отже користь для економіки та суспільства від активної політики щодо розвитку жіночого підприємництва є багатогранною та значною.

Державна служба зайнятості активно підтримує прагнення жінок до продуктивної зайнятості. Законодавством про зайнятість передбачена низка норм, що надають гарантії жінкам у працевлаштуванні, навіть коли вони втрачають конкурентоспроможність на ринку праці. В свою чергу базові центри зайнятості пропонують жінкам послуги з пошуку роботи, профорієнтації, здобуття нової професії та навчання підприємництву. Тим, хто вже має бізнес-ідею, надається одноразова допомога для започаткування власної справи, а за умови прийняття на роботу працівників з числа безробітних виплачується компенсація ЄСВ.

Послуги Державної служби зайнятості для всіх бажаючих доступні також в електронному форматі. Їх можна отримати на сайті служби pol.dcz.gov.ua та освітньому порталі skills.dcz.gov.ua.

Більше корисної інформації з питань зайнятості можна знайти за посиланнями pol.dcz.gov.ua та  https://www.facebook.com/semeniwkaRCZ/

дата:26.02.20

Питання виплати офіційної заробітної плати та офіційного працевлаштування дуже актуальна тема у нашому суспільстві. На даний час виплати заробітної плати в «конверті» та нелегальна робота стали, нажаль, нормою життя наших громадян та роботодавців.

На чергову зустріч  з безробітними, що перебувають на обліку в Семенівській філії Полтавського ОЦЗ 26 лютого 2020 року завітала начальник Семенівського бюро правової допомоги Тетяна Новобранець. Присутніх Тетяна Олександрівна ознайомила з ризиками нелегального працевлаштування.

Влаштовуючись на роботу неофіційно, працівник повинен чітко усвідомлювати: якщо зарплату виплачують «в конверті», це означає, що роботодавець, швидше за все, не укладе трудовий договір, а також не здійснюватиме відрахування з неофіційної зарплати єдиного соціального внеску до Пенсійного фонду, а це неминуче призведе до того, що :

- вимагатимуть працювати понад норму

- не буде гарантованого розміру заробітної плати

- не буде ніяких соціальних гарантій, передбачених для працівника;

- не буде права на відпустку, в тому числі, і на відпустку в зв’язку з вагітністю, пологами і для догляду за дитиною, грошової компенсації за невикористану відпустку;

- не буде права на оплату тимчасової непрацездатності, включаючи догляд за хворою дитиною;

- при досягненні пенсійного віку не буде права на реальну трудову пенсію;

- не буде права на достроковий вихід на пенсію

- не буде права на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань, та, як наслідок - на отримання страхових виплат у разі травмувань чи профзахворювань;

- працівник не матиме змоги зареєструватись в центрі зайнятості як безробітний та отримати відповідну допомогу;

- відсутність офіційних доходів може бути підставою для відмови у  призначенні різного виду допомог та субсидій;

- фахівця можуть звільнити у будь - який момент, без виплати вихідної допомоги, а можливо, і без оплати за виконану роботу. Отримати належний під час звільнення розрахунок в переважній більшості випадків вкрай складно, факт перебування в трудових відносинах з роботодавцем доведеться доводити у суді з допомогою свідків.

Значно втрачають у виплатах, внаслідок отримання зарплат «в конвертах», майбутні мами, оскільки розмір допомоги з вагітності і пологів безпосередньо залежить від розміру офіційної зарплати.

Тетяна Новобранець звернула увагу присутніх, що серед  негативних наслідків «тіньової» зайнятості є і такі, що стосуються суспільної небезпеки, адже всі ми є споживачами послуг у сфері громадського харчування, торгівлі, транспорту, будівництва тощо, тож необхідна їх висока якість. Нелегальна зайнятість сприяє поширенню захворювань, підвищенню рівня аварійності на дорогах, зростанню ризику виникнення нещасних випадків на виробництві, адже з офіційно неоформленим працівником не проводиться навчання з техніки безпеки, охорони праці, він не проходить вчасно, а то і взагалі, передбаченого нормативними документами періодичного медичного огляду.

 

Більше цікавої інформації читайте за посиланнями:

https://pol.dcz.gov.ua/

дата:19.02.20

З метою наближення соціальних послуг до клієнтів, створення системи оперативного і безперешкодного реагування на потреби жителів об’єднаних територіальних громад, фахівцем Семенівської районної філії Полтавського ОЦЗ Тетяною Скрипкою було здійснено  черговий виїзний захід до Оболонської об»єднаної територіальної громади. Участь у виїзному заході взяла представник Семенівського бюро правової допомоги Вареник Олена.

Фахівець служби зайнятості проінформувала бажаючих про основні послуги служби зайнятості,про нові підходи в обслуговуванні клієнтів,електронні сервіси ДСЗ. Жителі ОТГ скористались послугами фахівців,та отримали відповіді на свої запитання.

Також Тетяна Миколаївна відвідала учнів 9- 10 класів Оболонської ЗОШ І-ІІІ ст. Вона  ознайомила учнів з послугами служби зайнятості, які надаються не тільки дорослому населенню, а й школярам. Школярі дізналися  про алгоритм вибору професії, де необхідно врахувати власні побажання, психологічні особливості та можливості, тенденціями на ринку праці, сучасними техніками пошуку роботи.  Учнів зацікавив  мобільний додаток  «Центр профорієнтації», та діагностичний комплекс  «Моя професія: консультаційна мережа»,  яка дає можливість безкоштовно отримати послуги у виборі професії.

Школярі були задоволені такою зустріччю, адже вона допомогла їм краще зрозуміти, що правильно обрана професія принесе їм матеріальне та моральне задоволення, кар’єрний зріст та впевненість у собі та своєму майбутньому.

дата:19.02.20

Згідно Конституції України кожна людина має право на працю, яку вона вільно обирає. Важливою та актуальною є проблема легалізації зайнятості населення та заробітної плати. Усвідомлюючи важливість цієї проблеми, більшість роботодавців працюють у законодавчому полі. Але є й такі, які, намагаючись отримати якомога більший прибуток, ухиляються від сплати податків, використовують працю громадян без належного оформлення трудових відносин та пропонують зарплату в «конвертах».

Саме тому, 13 лютого 2020 року в Семенівській районній філії Полтавського ОЦЗ начальник Семенівського бюро правової допомоги Тетяна Новобранець провела семінар для осіб, які перебувають на обліку в центрі зайнятості семінар, темою якого стала: “Переваги офіційного працевлаштування”.

Тетяна Новобранець поінформувала присутніх, що роботодавець зобов’язаний оформити працівника на роботу у встановленому порядку з першого дня виконання ним трудової функції. Лише після належного оформлення трудових обов’язків працівник приступає до виконання своїх обов’язків.

Також вона наголосила, що влаштовуючись на роботу «неофіційно» працівник повинен усвідомлювати: якщо пропонують отримувати заробітну плату «в конверті», це означає, що роботодавець, швидше за все, не має наміру укладати трудовий договір, а також не здійснюватиме відрахування з заробітної плати єдиного соціального внеску до Пенсійного фонду України, а це неминуче призведе до того, що особа втрачає:

 • соціальні гарантії, передбачені для працівника;
 • у не зараховується страховий стаж, а відповідно не буде одержувати пенсію за віком;
 • право на відпустку, в тому числі, і на відпустку в зв’язку з вагітністю, пологами і догляду за дитиною;
 • право на оплату тимчасової непрацездатності
 • людину можуть звільнити у будь-який час без виплати вихідної допомоги, можливо, і без оплати виконаної роботи.

дата:13.02.20

Часто зустрічаються випадки, коли помилка в одній літері у документі може створити серйозну проблему. Помилки у паспорті, свідоцтві про народження, інших документах у написанні імені, прізвища, дати народження, місця народження призводять до величезних труднощів при оформленні спадщини, укладанні угод та в інших життєвих ситуаціях.

Про те, що робити, якщо у Ваших документах виявлено помилку безробітним, які перебувають на обліку в Семенівській  районнії філії Полтавського ОЦЗ розповіла начальник Семенівського РВ ДРАЦС Полтавської області Північно – східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) Інну Литвиненко. Виправлення помилок у свідоцтвах, що видаються органами ДРАЦС, триває від трьох до шести місяців. З таким питанням громадянин має звертатися до відділу ДРАЦС за місцем свого постійного проживання чи реєстрації. При цьому слід надати документ, у якому слід виправити помилку, і документ, на підставі якого це можна зробити.

Також Інна Олександрівна ознайомила присутніх з послугами, які надаються відділами ДРАЦС:

 • Видача свідоцтва про державну реєстрацію шлюбу
 • Видача свідоцтва про розірвання шлюбу
 • Видача свідоцтва про реєстрацію зміни прізвища, імені та по батькові
 • Видача свідоцтва у зв’язку із зміною, доповненням, виправленням і поновленням актових записів цивільного стану
 • Повторна видача свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану
 • Видача свідоцтва про народження
 • Видача свідоцтва про смерть

Під час семінару присутні мали змогу отримати вичерпні  відповіді на запитання.

 

Більше цікавої інформації читайте за посиланнями:

дата:13.02.20

Одним із напрямків діяльності Державної служби зайнятості є сприяння у започаткуванні власної справи незайнятим громадянам з метою забезпечення їх зайнятості. Згідно частини сьомої статті 22 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» допомога по безробіттю може виплачуватися одноразово для організації підприємницької діяльності безробітними, які не можуть бути працевлаштовані у зв’язку з відсутністю на ринку праці підходящої роботи.

З метою ознайомлення клієнтів служби зайнятості з можливістю відкриття власної справи за сприяння служби зайнятості було проведено семінар за участі начальника Семенівського бюро правової допомоги Тетяни Новобранець. Під час заходу присутніх ознайомили:

 • як віднайти власну ідею для бізнесу
 •  з чого починати планування підприємницької діяльності
 • правила реєстрації бізнесу та оформлення необхідних документів

            Тетяна Новобранець ознайомила присутніх стосовно штрафів за підприємницьку діяльність без реєстрації, а також  про типові помилки з, якими стикаються молоді підприємці, серед яких:

 • для заповнення реєстраційної заяви онлайн або особисто, майбутній підприємець має обрати КВЕД (класифікатор видів економічної діяльності) для означення виду, чи видів діяльності, яким буде займатися.
 • для оформлення онлайн-заяви про реєстрацію ФОП вам потрібно обов'язково мати електронний цифровий підпис (ЕПЦ).

Наприкінці семінару бажаючі мали змогу отримати індивідуальні консультації.

Більше цікавої інформації читайте за посиланнями:

-           https://www.facebook.com/semeniwkaRCZ

-           https://pol.dcz.gov.ua

дата:10.02.20

Надання соціальних послуг і матеріального забезпечення

безробітним у січні 2020 року

 

Послугами обласної служби зайнятості скористалися 26 тисяч безробітних

 

Протягом січня 2020 року послугами обласної служби зайнятості скористалося 26,4 тис. безробітних осіб.

Кількість роботодавців, які співпрацювали з обласною службою зайнятості, зросла проти січня 2019 року на 17,4% і становила 2,3 тисячі. База вільних робочих місць налічувала 7,9 тис. вакансій.

 

Роботу отримали 2,4 тисячі людей

 

За сприяння обласної служби зайнятості отримали роботу 2,4  тис. осіб, що на 7,1 % більше відповідного показника 2019 року. Одночасно на 10,2 % зросла чисельність осіб, які працевлаштовані оперативно до набуття статусу безробітного.

Із  загальної чисельності працевлаштованих осіб 2 безробітних отримали виплату допомоги по безробіттю одноразово для зайняття підприємницькою діяльністю.

На нові робочі місця з компенсацією роботодавцю витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працевлаштовано 21 безробітного, з яких 4 особи недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці та 17 осіб, які працевлаштовані суб’єктами малого підприємства в пріоритетних видах економічної діяльності.

 

На громадських роботах попрацювали 265 мешканців області

 

За сприяння обласної служби зайнятості забезпечена тимчасова зайнятість 265 громадянам. Найбільш поширені види громадських робіт: екологічний захист навколишнього середовища, інформування населення про субсидії, благоустрій населених пунктів.

Для забезпечення професійно-кваліфікаційного рівня шукачів роботи вимогам роботодавців, за направленням обласної служби зайнятості 863 безробітних проходили професійне навчання. Зокрема 403 безробітних навчались у центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.

 

На обліку – 24 тисячі безробітних

 

Станом на 1 лютого 2020 року на обліку в регіональній службі зайнятості перебувало 24,2 тис. безробітних, з них отримували допомогу по безробіттю 21,6 тис. осіб.

За професійними групами серед зареєстрованих безробітних переважають робітники з обслуговування, експлуатації та контролю за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин (32,5%), представники найпростіших професій (14,2%), працівники сфери торгівлі та послуг (12,9%), законодавці, вищі державні службовці, керівники, менеджери (9,3%).

 

Роботодавці пропонують три тисячі вакансій

 

 Кількість актуальних вакансій, заявлених роботодавцями до обласної служби зайнятості, на 1 лютого 2020 року становила 3 тис. одиниць. Крім того, у базі даних служби зайнятості містилася інформація про 1,9 тисячі пропозицій роботи, отриманих з інших джерел.

Найбільший попит роботодавців спостерігається на кваліфікованих робітників з інструментом (25,3%), працівників сфери торгівлі та послуг (17,5%) і робітників з обслуговування, експлуатації устаткування та машин (16,8%).

 

Більше корисної інформації тут

 

https://www.facebook.com/semeniwkaRCZ

 

https://www.facebook.com/PoltavaOCZ

дата:6.02.20

Державна служба зайнятості –

найбільша база можливостей

 

Сьогодні чимало компаній будують свій бізнес на максимальному використанні праці неоформлених працівників. Така практика руйнує трудові відносини і показує, наскільки бізнес нехтує правом працівників бути повноцінною стороною цих відносин.

Незважаючи на зменшення за останні п’ять років кількості нелегально працюючих осіб, рівень тіньової зайнятості все ще залишається високим - 21,6 % загальної кількості зайнятого населення.

Саме тому одним з основних напрямів реалізації державної політики у сфері зайнятості населення та стимулювання створення нових робочих місць, визначених Урядом на період з 2020 до 2022 року, є забезпечення створення гідних умов праці та детінізація відносин у сфері зайнятості населення.

Реалізація напряму здійснюватиметься шляхом:

 • підвищення рівня добробуту населення в результаті поетапного наближення рівня заробітної плати в Україні до країн - членів ЄС;
 • створення умов для легалізації зайнятості та доходів населення;
 • удосконалення законодавства про працю з урахуванням міжнародних стандартів та посилення контролю за його дотриманням;
 • створення умов для забезпечення рівних прав та можливостей для жінок і чоловіків на ринку праці.

Першим кроком Уряду в цьому напрямку було рішення про проведення фахівцями Управління Держпраці спільно з органами місцевого самоврядування та територіальними підрозділами органів державної влади інформаційних заходів із суб’єктами господарювання щодо неприпустимості допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин.

Державна служба зайнятості активно долучилась до інформаційно-роз’яснювальної кампанії. За період з 20.01.2020 по 30.01.2020 року обласною службою зайнятості надано роботодавцям 2029 індивідуальних консультацій з питань законодавства про працю та зайнятість в частині неприпустимості допуску працівників без оформлення трудових відносин. Консультацію отримали 1815 роботодавців (720 при безпосередньому відвідуванні роботодавця), із них 888 з числа таких, що проводять свою діяльність у сфері торгівлі, тимчасового розміщення та організації харчування.

Одночасно проведено 46 семінарів для 300 роботодавців на тему «Легалізація зайнятості – крок назустріч працівникам».

Для осіб, які перебувають на обліку в службі зайнятості, організовано та проведено 36 семінарів на тему «Ризики нелегальної трудової міграції» із залученням 537 осіб та 119 інформаційних семінари із загальних питань для 2001 особи. Змістовна частина вказаних семінарів включає питання легальної трудової зайнятості в Україні.

З метою удосконалення законодавства про працю з урахуванням міжнародних стандартів і посилення контролю за його дотриманням Президентом України був підписаний і оприлюднений 01.02.2020 р.
Закон № 378-ІХ, яким вносяться зміни до ст. 265 Кодексу законів про працю України щодо зменшення розміру штрафних санкцій за порушення вимог трудового законодавства.

Наразі з 02.02.2020 р. фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, встановлений на підприємстві, і виплата заробітної плати (винагороди) без нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та податків карається у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати (47 230 грн на відміну від 141 690 грн, що було до 02.02.2020 р.), встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

При цьому до юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю, та є платниками єдиного податку І-ІІІ груп, застосовується попередження. Більше детально ознайомитись із змінами законодавства можна за посиланням zakon.rada.gov.ua/laws/main/378-IX

Одночасно із зменшенням штрафів за ініціативою Уряду стартує з лютого 2020 року інспекційна кампанія, що передбачає відвідування інспекторами Держпраці суб'єктів господарювання. До суб’єктів господарювання, які відносяться до зони ризику, належать такі, що здійснюють діяльність у сфері: торгівлі, тимчасового розміщування та організації харчування.

Результати проведеної роботи стануть основою для планування та реалізації аналогічних заходів в інших ризикованих сферах господарювання.

Державна служба зайнятості відповідно до чинного законодавства не наділена функцією контролю у сфері зайнятості. Тому її робота базується виключно на тісній взаємодії з роботодавцями в напрямку підтримки соціальної відповідальності бізнесу та впровадження активних заходів сприяння зайнятості. Кожен роботодавець, який підтримує цивілізовані трудові відносини зі своїми працівниками, має можливість звертатись до державної служби зайнятості за безоплатною допомогою в розв’язанні таких питань як:

 • пошук та підбір персоналу для тимчасових робіт чи постійного працевлаштування
 • компенсація ЄСВ за кожного офіційно працевлаштованого безробітного
 • організація стажування на робочому місці кандидатів з числа безробітних;
 • проведення для працівників курсів цільового призначення;
 • організація підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації безробітних відповідно до потреби роботодавців.
 • отримання консультацій щодо варіантів безконфліктного звільнення працівників;
 • консультування працівників щодо їх подальшого професійного самовизначення й працевлаштування в ситуації запланованого вивільнення чи звільнення.

Можна заперечити, що якісні послуги не можуть бути безоплатними. Як аргумент: кожен роботодавець вже заплатив за них, сплачуючи податки. Тож вправі скористатися тими благами, на які має право згідно з законодавством як добросовісний громадянин, підприємець, роботодавець. До того ж Державна служба зайнятості з обласними центрами і районними філіями по суті є найпотужнішим рекрутинговим агентством в Україні з найбільшою базою можливостей.

Більше корисної інформації з питань зайнятості можна знайти за посиланнями

pol.dcz.gov.ua ,

https://www.facebook.com/semeniwkaRCZ 

дата:28.01.20

Легалізація зайнятості населення.

Корисна інформація для роботодавців!

 

На виконання доручення Прем’єр – Міністра України від 22.01.2020 року з 01 лютого 2020 року буде проводитись інспекційна компанія органами Державної служби України з питань праці стосовно належного оформлення трудових відносин та легалізації зайнятості, за результатами якої порушники притягатимуться до відповідальності. Зокрема, за кожного неоформленого працівника КЗпП передбачає штрафну санкцію у розмірі 30-ти мінімальних заробітних плат (з 01.01.2020 року – 141690 грн.)

         Тому, до 31.01.2020 року, за для уникнення фінансових втрат, просимо привести трудові відносини з найманими працівниками у відповідність до чинного законодавства.

         За більш детальною інформацією звертайтесь до Семенівської районної філії Полтавського обласного центру зайнятості або за телефоном (05341) 91-5-27.

Більше корисної інформації за посиланнями

https://www.facebook.com/semeniwkaRCZ/

https://www.facebook.com/PoltavaOCZ/

дата:23.01.20

Прес-реліз

 

Зростання безробіття чи сезонні коливання:

ситуацію коментує служба зайнятості

 

Ситуація на ринку праці характеризується позитивною динамікою. Зокрема, за останніми оприлюдненими даними Державної служби статистики України, кількість зайнятого населення у віці 15-70 років за 9 місяців 2019 року, у порівнянні відповідним періодом 2018 року, зросла на 219 тис. осіб та становила 16,6 млн осіб. Рівень зайнятості зріс з 57,2% до 58,3%.

Кількість безробітного населення (за методологією МОП) віці 15-70 років за 9 місяців 2019 року, у порівнянні з відповідним періодом 2018 року, скоротилася на 88 тис. осіб та становила 1,5 млн осіб. Рівень безробіття (за методологією МОП) знизився з 8,6% до 8,1% робочої сили.

Поліпшенню ситуації на ринку праці сприяла діяльність державної служби зайнятості.

Так, у 2019 році кількість роботодавців, які співпрацювали  з центрами зайнятості, збільшилася на 4 тис. та становила 206 тисяч. Клієнтами служби є представники як малого, так і великого бізнесу, які представляють різні галузі економіки. Кількість вакансій у базі даних державної служби зайнятості, у порівнянні з 2018 роком, збільшилася на 39 тис. та становила 1,2 млн одиниць.

Безпосередньо в центрах зайнятості послуги державної служби зайнятості в 2019 році отримали 2,1 млн громадян, які шукали роботу, з них 1 млн мали статус безробітного.

У 2019 році кількість унікальних користувачів сайту державної служби зайнятості (www.dcz.gov.ua) становила 1,9 млн осіб. На початок 2020 року створено 197 тис. електронних кабінетів роботодавців та 248 тис. електронних кабінетів шукачів роботи.

Кількість осіб, працевлаштованих за сприяння державної служби зайнятості, становила 826 тис. осіб. Більше половини з них були працевлаштовані протягом семи днів з дати звернення до служби зайнятості. Зокрема, на нові робочі місця з компенсацією роботодавцю витрат в розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування  працевлаштовано 11,4 тис. осіб, отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю та започаткували власну справу 2,4 тис. осіб. До громадських та інших робіт тимчасового характеру залучено 200 тис. осіб.

У 2019 року за сприяння державної служби зайнятості 139 тис. безробітних проходили професійне навчання. Зокрема, кількість безробітних, які навчалися у центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, зросла на 14% та становила 54 тис. осіб. Після закінчення професійного навчання 96% безробітних працевлаштовано.

Станом на 1 січня 2020 року  кількість безробітних, зареєстрованих в державній службі зайнятості, становила 338 тис. осіб та, у порівнянні з відповідною датою 2019 року, зменшилася на 4 тис. осіб.

 

 

При цьому, звертаємо увагу, що інформація, поширена у ЗМІ щодо різкого зростання обсягів безробіття у грудні 2019 року, є некоректною, оскільки ринку праці притаманні сезонні коливання. Щорічно влітку потреба роботодавців на працівників, у порівнянні з зимовим періодом, суттєво зростає (у  сільському господарстві, переробній промисловості, транспорті, готельному та ресторанному бізнесі тощо) та, відповідно, скорочується кількість безробітних. Тому порівняння коректно проводити до показників відповідного періоду минулого року.

Детальна інформація  щодо ситуації на ринку праці та діяльності державної служби зайнятості розміщена на офіційному вебсайті державної служби зайнятості у рубриці «Аналітична та статистична інформація»

 (https://www.dcz.gov.ua/analitics/67).

Крім того, звертаємо увагу на методологічні особливості, які необхідно враховувати при використані даних щодо зареєстрованого ринку праці та безробіття за методологією Міжнародної організації праці

https://www.dcz.gov.ua/sites/default/files/infofiles/porivnyannya_bezrobitnyh.pdf

Більше цікавої інформації читайте за посиланнями

https://www.facebook.com/semeniwkaRCZ

https://www.facebook.com/PoltavaOCZ

дата:20.01.20

Вже не перший рік Семенівська районна філія Полтавського ОЦЗ  співпрацює з представниками Семенівського бюро  правової допомоги.   Згідно укладеного Меморандуму про співпрацю фахівців бюро часто запрошують  до участі в семінарах для безробітних з питань легальної зайнятості, організації та ведення підприємництва, трудової міграції, укладання трудового договору. Семенівською районною філією  велика увага приділяється проведенню інформаційних та консультаційних семінарів як засобу надання інформації клієнтам, висвітленню того чи іншого актуального питання або методу, що сприяє пришвидшенню працевлаштування та можливості адаптації в сучасному світі.

Протягом першої декади січня 2020 року проведено дві зустрічі керівника Семенівського   бюро правової допомоги Тетяни Новобранець з клієнтами служби зайнятості. Під час заходів Тетяна Олександрівна інформувала присутніх про порядок отримання безоплатної первинної та вторинної правової допомоги фізичним особам, згідно ст.13 ЗУ «Про безоплатну правову допомогу», а також про перелік необхідних документів для її отримання. Також вона  докладно роз’яснила, що основним завданням установи є створення рівних можливостей доступу осіб до правосуддя. Це здійснюється шляхом організації надання безоплатної вторинної правової допомоги, зокрема надання таких видів правових послуг як захист, здійснення представництва інтересів осіб, складання документів процесуального характеру. Присутні отримали інформацію про залучення адвоката за рахунок держави для представництва інтересів у суді у цивільних та адміністративних справах, та про можливість скористатись онлайн-сервісами Міністерства юстиції України.

Учасники виявили зацікавленість до інформації, ставили запитання та отримали інформаційні буклети.

Більше цікавої інформації читайте за посиланнями:

дата:10.01.20

Клієнтоорієнтованість послуг Державної служби зайнятості

В умовах соціально-економічних змін ринок послуг висуває нові вимоги до роботи сервісних установ. Тепер для залучення та утримання споживачів їм необхідно відходити від однакових для всіх рішень, звертаючись до індивідуальних запитів клієнтів, будуючи з ними ефективну взаємодію на принципах партнерства.

Відносно нове і дуже модне слово «клієнтоорієнтованість» визначає одну з істотних характеристик стосунків з клієнтами.

Хтось вважає, що клієнтоорієнтованість – це певні поодинокі дії, спрямовані на виявлення і задоволення потреб клієнтів для підвищення їх прихильності до організації. Так званий маркетинговий хід, що надає конкурентні переваги.

Проте клієнтоорієнтованість це не одноразова акція чи подія, це більше ніж напрям діяльності… це спосіб мислення та життя. Це ставлення до людей, як раніше називалось, «по-людськи»: з уважністю та доброзичливістю, з готовністю вислухати і допомогти, вчасно й у повному обсязі виконати взяті на себе зобов’язання.

Запровадження інститутів  «Консультант роботодавця» та  «Кар’єрний радник», електронних сервісів «Електрона черга для безробітних», «Електронний кабінет роботодавця» та «Електронний кабінет шукача роботи», а також нового «Освітнього порталу» skills.dcz.gov.ua говорять про те, що Державна служба зайнятості налаштована змінюватися відповідно до потреб своїх клієнтів, щоб залишатись конкурентоспроможним учасником ринку праці.

Клієнтоорієнтованість служби зайнятості виявляється в індивідуальному підході до кожного клієнта, підборі для нього унікального комплексу послуг та способів їх отримання. Коли робиться все, щоб спростити та полегшити життя клієнту, цінується його час, задовольняються  потреби, враховуються можливості. Коли кожен клієнт – споживач послуг, відчуває себе особливим.

Наш сервіс – це спільна праця цілої команди,  де залучені абсолютно всі працівники, вмотивовані та свідомі ідеєю зробити послуги служби зайнятості сучасними і наближеними до споживачів. Ми цікавимось вашими враженнями, думками і пропозиціями, що допоможе зробити нашу роботу кращою, послуги ефективними, а обслуговування комфортним для вас.

В розділі «Електронне звернення» сайту служби dcz.gov.ua,  розділі «Відгуки» освітнього порталу skills.dcz.gov.ua,  на сторінках служби у  мережі Фейсбук ви можете лишити своє запитання чи зауваження, коментар чи пораду. На всі запитання будуть надані відповіді в межах компетенції роботи служби, а коментарі  обов’язково братимуться до уваги. В свою чергу команда Державної служби зайнятості через електронні ресурси знайомить роботодавців та шукачів роботи з останніми новинами і своїми напрацюваннями, пропонує доступ до всеукраїнської бази актуальних вакансій та бази резюме кандидатів на роботу.

Більше корисної інформації з питань зайнятості можна знайти за посиланнями pol.dcz.gov.ua та  https://www.facebook.com/semeniwkaRCZ/

 

Прес-реліз

про надання соціальних послуг і матеріального забезпечення

безробітним у 2019 році

 

Послугами  обласної  служби зайнятості за рік скористалися

58,6 тисячі  безробітних

Протягом 2019 року послугами обласної служби зайнятості скористалося 58,6 тисячі безробітних, що на 4,7 тисячі або 7,5% менше, ніж за 2018 рік.

Кількість роботодавців, які співпрацювали з обласною службою зайнятості, зросла проти 2018 року на 5% до 9,9 тисячі. База вільних робочих місць збільшилась на 7,3%  до 77,6 тисячі вакансій.

Роботу отримали 26,5 тисячі людей

За сприяння обласної служби зайнятості отримали роботу 49,3 тисячі людей. У тому числі 28,3 тисячі осіб, або 57,4%, працевлаштовані оперативно до набуття статусу безробітного.

Із загальної чисельності працевлаштованих, 31 безробітний отримав  виплату допомоги по безробіттю одноразово для зайняття підприємницькою діяльністю.

На нові робочі місця з компенсацією роботодавцю витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працевлаштовані 672 безробітних, із яких 257 осіб недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці та 415 осіб, які працевлаштовані суб’єктами малого підприємництва.

14,1  тисячі бажаючих заробили на громадських і тимчасових роботах

Обласна служба зайнятості забезпечила тимчасову зайнятість 14,1 тисячі громадян.  

Найпоширеніші види громадських робіт такі: екологічний захист навколишнього середовища, впорядкування місць поховання, меморіалів захисників Вітчизни, інформування населення про субсидії, благоустрій, роботи із соціально-вразливими верствами населення, інші роботи соціального напрямку.  

 6,8 тисячі безробітних проходили профнавчання

Для відповідності професійно-кваліфікаційного рівня шукачів роботи сучасним вимогам роботодавців,  протягом 2019 року, за направленням обласної служби зайнятості, 6,8 тисячі безробітних проходили професійне навчання. Зокрема 3,2 тисячі безробітних навчались у центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.

Ваучери для підвищення кваліфікації за спеціальністю «медсестринство» отримали 152 особи.   

 На обліку – 21 тисяча безробітних  

У регіональній службі зайнятості станом на 1 січня 2020 року перебувала 21 тисяча безробітних.  Із них 18,4 тисячі осіб отримували допомогу по безробіттю.

За професійними групами серед зазначеної чисельності зареєстрованих безробітних переважають робітники з обслуговування, експлуатації та контролю технологічного устаткування, складання обладнання та машин (30,5%), представники найпростіших професій (14,2%), працівники сфери торгівлі та послуг(12,7%), а також законодавці, вищі державні службовці, керівники, менеджери (9,8%).

3,1 тисячі вакансій 

 Кількість актуальних вакансій, заявлених роботодавцями до обласної служби зайнятості, станом на 1 січня 2020 року,  становила 3,1 тисячі одиниць.

 У базі даних служби зайнятості також містилася інформація про 2,1 тисячі пропозицій роботи, отриманих з інших джерел.

Найбільшим попитом на ринку праці користуються кваліфіковані робітники з інструментом (25,6%), працівники сфери торгівлі та послуг (16,2%), робітники з обслуговування, експлуатації устаткування та машин (16%).

Більше цікавої інформації читайте за посиланнями:

дата:20.12.19

Проблема вживання алкоголю  дуже актуальна в наші дні. Зараз його споживання характеризується величезними цифрами. Від цього страждає все суспільство, але в першу чергу під загрозу ставиться підростаюче покоління: діти, підлітки, молодь та майбутні  матері.

Зважаючи на дані обставини актуальним на сьогодні залишається здійснення профілактичної роботи із підлітками та їх батьками, роз’яснення їм негативних наслідків вживання алкоголю. Саме з метою інформування клієнтів служби зайнятості про негативні наслідки алкоголізму представниками Фонду «За краще життя» було проведено чергове засідання клубу «Спілкуючись – розвиваємось»

В рамках лекції був здійснений екскурс в історію щодо походження алкоголю та способів боротьби із ним в минулому, обговорювались причини та наслідки вживання алкоголю, роз’яснювалась  його згубна дія на організм людини. Основною метою бесіди було донести інформацію до присутніх про профілактику запобігання вживання алкогольних напоїв, а також можливість настання таких негативних наслідків, як шкода здоров’ю, погіршення відносин з оточуючими,  втрата статусу повноцінного члена суспільства, відмова у працевлаштуванні на роботу осіб, які страждають на алкоголізм.

Люди часто не замислюються над наслідками впливу алкоголю на організм. А вони небезпечні. Крім того, зменшення вживання алкоголю сприятиме зменшенню ризику вчинення повторних злочинів, працевлаштуванню та покращенню відносин в суспільстві.

Більше корисної інформації читайте за посиланнями:

дата:20.12.19

 

В рамках проведення Всеукраїнського тижня права  12 грудня 2019 року  учителем історії та права Семенівського НВК № 1 ім. М.М.Хорунжого Іваном Лопатою та  фахівцем Семенівської районної філії Тетяною Баранцовою та  для учнів 9-х класів проведено професіографічну екскурсію до Семенівського районного суду.

Під час проведення екскурсії до Семенівського районного суду працівники суду  ознайомили  учнів із його діяльністю. Під час екскурсії школярі були ознайомленні із сучасними технологіями дистанційних судових засідань в режимі відеоконференцій. Присутні дізналися про реєстрацію, рух документів, що надходять до суду та порядку роботи з ними в програмі ДЗС.

Також у доступній формі роз’яснено порядок надання та отримання інформації, порядок звернення до суду, про що слід пам’ятати під час перебування в суді, як поводити себе під час слухання справи, які існують негативні наслідки порушення правил поведінки в суді.  

Особливе враження на школярів справив суддя Семенівського районного суду Віктор Харченко. Він розповів учням про особливості даної професії, адже робота судді є надзвичайно складною та відповідальною. Було зазначено, що високий рівень професійної підготовки, суворе дотримання процесуальних норм, винесення законного, обґрунтованого рішення судом є однією з найважливіших гарантій забезпечення прав і законних інтересів громадян.

Запрошені отримали вичерпну інформацію про професію юриста, адже вони стануть перед вибором майбутньої професії.

Більше корисної інформації читайте за посиланнями:

дата:20.12.19

Школа покликана не тільки давати міцні знання, а і готувати молодь до суспільно активного життя, в якому правосвідомість є основою людського співіснування.    Життєва практика доводить, що відсутність можливості розвитку особистості школярів, зокрема – правового, - неминуче призводить до деградації, до повернення на нижчі, егоїстичні рівні свідомості. Це затримує й ускладнює процес формування людини майбутнього.  Правове виховання також передбачає активну співучасть батьків та інших членів громади, конструктивність стосунків учнів та вчителів

         В рамках проведення Всеукраїнського тижня права з вчителями закладів середньої освіти Семенівського району було проведено тематичний семінар на тему «Практичні аспекти захисту прав людини». Участь відбулась за участю керівника бюро правої допомоги Олени Вареник, фахівця Семенівської районної філії Тетяни Баранцової, представників відділів освіти Семенівської селищної ради та Семенівської райдержадміністрації.

Тетяна Баранцова ознайомила присутніх із діяльністю Семенівської районної філії та послугами служби зайнятості, зокрема послугами працевлаштування, в тому числі на громадські роботи, можливістю проходження професійного навчання за робітничими професіями у Полтавському центрі професійно-технічної освіти, а також звернула увагу на можливість скористатися додатком в Googl Play - центр професійної орієнтації та пройти комп’ютернео тестування через онлайн-сервіс «Моя професія: консультаційна мережа».

         Далі захід продовжила Олена Вареник, яка інформувала присутніх про послуги Семенівського бюро правової допомоги – надання правової інформації, юридичні консультації, допомога у складенні заяв, скарг та інших документів, представництво інтересів та допомогу в отриманні доступу до безоплатної вторинної правової допомоги.

Наприкінці семінару учасники  заходу отримали інформаційні матеріали та записали контактні телефони, за якими можна отримати консультацію в індивідуальному порядку.

Більше цікавої інформації читайте за посиланнями:

дата:13.12.19

Надання соціальних послуг і матеріального забезпечення безробітним у січні-листопаді 2019 року

 

Послугами  обласної  служби зайнятості за 11 місяців року скористалися 52 тисячі безробітних

Протягом 11 місяців нинішнього року послугами обласної служби зайнятості скористалося 52 тисячі безробітних, що на 5 тисяч або 8,7 % менше, ніж за той же період 2018 року.

Кількість роботодавців, які співпрацювали з обласною службою зайнятості, зросла проти січня-листопада  минулого року на 3,5 % до 9,5 тисячі. База вільних робочих місць збільшилась на 7,6 %  до 74,2 тисячі вакансій.

Роботу отримали понад 47 тисяч людей

За сприяння обласної служби зайнятості отримали роботу 47,1 тисячі людей. У тому числі  26,9 тисячі осіб  або 57% працевлаштовані оперативно до набуття статусу безробітного.

Виплату допомоги по безробіттю одноразово для зайняття підприємницькою діяльністю отримав 31 безробітний (за січень-листопад 2018 року – 26 осіб).

На нові робочі місця з компенсацією роботодавцю витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працевлаштовані 668 безробітних, з яких 256 осіб недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці та 412 громадян, які працевлаштовані суб’єктами малого підприємництва.

13,6  тисячі людей заробили на громадських і тимчасових роботах

Обласна служба зайнятості забезпечила тимчасову зайнятість 13,6 тисячі громадян.  

Найпоширеніші види громадських робіт такі: екологічний захист навколишнього середовища, інформування населення про субсидії, впорядкування місць поховання, меморіалів захисників Вітчизни, благоустрій, роботи із соціально-вразливими верствами населення, інші роботи соціального напрямку. 

 6,5 тисячі безробітних проходили профнавчання

Для відповідності професійно-кваліфікаційного рівня шукачів роботи сучасним вимогам роботодавців,  за направленням обласної служби зайнятості протягом січня-листопада 6,5 тисячі безробітних проходили професійне навчання. Зокрема 3,1 тисячі безробітних навчались у центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.

Ваучери для підвищення кваліфікації за спеціальністю «медсестринство» отримала 151 особа.    

 На обліку – 16,3 тисячі безробітних  

У регіональній службі зайнятості станом на 1 грудня 2019 року перебувало 16,3 тисячі безробітних. Із них 13,6  тисячі осіб отримували допомогу по безробіттю.

За професійними групами, серед зареєстрованих безробітних переважають робітники з обслуговування, експлуатації та контролю за роботою технологічного устаткування, складання обладнання та машин (22, 1%)

працівники сфери торгівлі та послуг (14,8%), представники найпростіших професій (14,7%), законодавці, вищі державні службовці, керівники, менеджери (11,9%).

3,2 тисячі вакансій, заявлених роботодавцями 

 Кількість вакансій, заявлених роботодавцями до обласної служби зайнятості, станом на 1 грудня  поточного року,  становила 3,2 тисячі одиниць.

Крім того, у базі даних служби зайнятості містилася інформація про 2,1 тисячі пропозицій роботи, отриманих з інших джерел.

Найбільший попит роботодавців спостерігається на кваліфікованих робітників з інструментом (27,9%) і робітників з обслуговування, експлуатації устаткування та машин (16%).

дата:10.12.19

Консультант роботодавця: ваш помічник на ринку праці!

Державна служба зайнятості сьогодні діє на відкритому ринку праці, який висуває високі вимоги до учасників. Щоб конкурувати з численними приватними агентствами, Службі необхідно мати суттєві переваги і не лише безоплатність послуг, а клієнторієнтованість, швидкість і зручність обслуговування, доступність і різноплановість сервісів.

Саме тому в серпні 2019 року був запущений пілотний проект «Інститут «Консультант роботодавця», що став другим етапом стратегічного розвитку сервісів державної служби зайнятості. Його мета: оптимізація процесів укомплектування вакансій на замовлення роботодавців і працевлаштування осіб, що звернулись за допомогою у пошуку роботи; профілактика довготривалого безробіття.

Досягнення зазначених цілей можливе завдяки переорієнтації фахівців служби зайнятості з формальної реалізації своїх функцій на якісне обслуговування кожного клієнта, задоволення його індивідуальних потреб. Як наслідок – побудова ефективної взаємодії ДСЗ з роботодавцями та особами, які шукають роботу, доведення переваг співпраці зі Службою.

Побудова довірливих стосунків з роботодавцем, обізнаність про його кадрові потреби, специфіку економічної діяльності; підбір унікального комплексу послуг відповідно до його запиту; надання послуг на високопрофесійному рівні з залученням сучасних засобів комунікації - таке функціональне навантаження має посада «консультант роботодавця».

Планувалось, що запровадження службою зайнятості інституту консультанта роботодавця дозволить:

 • суттєво розширити канали пошуку вакансій та шукачів роботи, сформувати найбільшу, а головне актуальну і достовірну базу даних, єдину для всієї України;
 • надавати адресні, спеціалізовані та ефективні послуги з використанням зручних електронних сервісів;
 • дієво вирішувати кадрові проблеми роботодавців та скоротити терміни укомплектування вакансій;
 • підвищити зацікавленість громадян у легальному працевлаштуванні в Україні;
 • оперативно налагоджувати співпрацю з новоствореними підприємствами;
 • удосконалити систему професійного навчання безробітних для результативного працевлаштування;
 • підвищити обізнаність роботодавців щодо вимог трудового законодавства, нюансів регіонального ринку праці, сучасних світових практик в роботі з персоналом тощо.

Очікування виправдалися і пілотний проект дав гарні результати, що й обумовило подальше запровадження  інституту «консультанта роботодавця» по всій мережі центрів зайнятості в Україні. З цією метою викладачами ІПК ДСЗ був розроблений тренінг та організовано навчання фахівців для підвищення їх компетентності у взаємодії з потенційними клієнтами: керівниками підприємств, працівниками кадрових служб, фізичними особами-підприємцями.

В рамках програми передбачено виконання численних кейсових завдань, відпрацювання вправ на активне залучення роботодавців до співпраці, обговорення проблемних ситуацій, що можуть виникнути під час взаємодії,  робота з запереченнями та усуненням бар’єрів тощо. 

Проте головне в підготовці консультантів не оволодіння певним набором методів і технологій, а зміна погляду кожного фахівця Служби на взаємодію з роботодавцями, усвідомлення ними того факту, що кожна особа, яка звернулась до ДСЗ – це клієнт з унікальними потребами, які необхідно задовольнити якнайкраще. В решті – розуміння особистої відповідальності за реалізацію всіх етапів співпраці: від першої комунікації до остаточного вирішення питання.

Державна служба зайнятості запроваджує зміни в обслуговуванні. Та це не заміна старих вивісок на нові. Зміни потрібні, щоб стимулювати довіру, ентузіазм, залученість в загальну справу перш за все співробітників Служби. Зміни потрібні, що повернути довіру і соціальну відповідальність у клієнтів. Налагодити з ними ефективну взаємодію, щоб акумулювати ресурси для забезпечення благополуччя громади, регіону, країни.

Більше корисної інформації з питань зайнятості можна знайти за посиланнямиhttps://pol.dcz.gov.ua/ та https://www.facebook.com/semeniwkaRCZ

дата:10.12.19

Проведення заходу до Дня ЗСУ

6 грудня, українці відзначають День Збройних сил України. Саме цього дня 26 років тому парламент ухвалив Закон України "Про Збройні сили України", яким встановлювалося це свято.

Щодня тисячі бійців ЗСУ захищають країну, на передовій, охороняють її кордони на землі, у воді та в повітрі.

За сприяння соціальних партнерів та громадських організацій проводяться заходи, спрямовані на соціально-психологічну реабілітацію та професійну самореалізацію учасників АТО/ООС.

Не випадково, саме 6 грудня 2019 року в Семенівській районній філії Полтавського ОЦЗ проведено зустріч із військовослужбовцями та учасниками АТО/ООС. Захід відбувся за участі соціальних партнерів – представників Семенівського бюро правової допомоги Тетяни Новобранець та  Центру допомоги учасникам АТО   Даценко Лариси.
          Тетяна Новобранець поінформувала учасників семінару про пільги та соціальні гарантії для учасників бойових дій, земельні та житлові питання, матеріальні допомоги та компенсації, ознайомив з можливостями безкоштовного навчання та санаторно-курортного лікування учасників АТО/ООС, надала інформацію про порядок подачі документів, необхідних для оздоровлення та професійного навчання.

        Під час семінару Даценко Лариса обговорила  питання соціальної та психологічної адаптації тих, хто повернувся до цивільного життя. Присутніх докладно поінформували про те , які кроки здійснює служба зайнятості в цьому напрямку.

Наприкінці семінару учасники  заходу отримали інформаційні матеріали та записали контактні телефони, за якими можна отримати консультацію в індивідуальному порядку.

Більше цікавої інформації читайте за посиланнями:

-        https://www.facebook.com/semeniwkaRCZ

-        https://pol.dcz.gov.ua

дата:27.11.19

Військова служба з контрактом  як альтернатива постійному працевлаштуванню.

 

Саме про це йдеться на семінарах з безробітними, які активно проводить служба зайнятості спільно з представниками військових комісаріатів. 27 листопада 2019 року в приміщенні Семенівської районної філії Полтавського ОЦЗ відбувся  Семінар з орієнтації на службу в ЗСУ за участі військового комісара Семенівського РВК Ігора Співака.

Ігор Вікторович наголосив, що служба в Збройних Силах України за контрактом може вирішити питання працевлаштування безробітних з достойним рівнем оплати праці.

Під час заходу він надав повну  та вичерпну інформацію щодо можливості проходження військової служби за контрактом, ознайомив з перевагами проходження служби за контрактом та зарахування до резерву Збройних сил України; розповів про перспективу контрактної служби, грошове та матеріальне забезпечення військовослужбовців, соціальний та правовий захист, пільги контрактників. Учасники заходу дізналися про військові частини, які найбільше потребують укомплектування, отримали інформаційні матеріали та записали контактні телефони, за якими можна проконсультуватися в індивідуальному порядку.

Слухачі мали змогу отримати фахові відповіді на запитання, зокрема щодо умов укладання контракту та проходження служби.

Більше цікавої інформації читайте за посиланнями:

    - https://pol.dcz.gov.ua