На протязі вересня – жовтня 2023 року проводиться Всеукраїнська інформаційна кампанія «Робота для ВПО: ти потрібен».

Дата: 01.11.2023 10:06

Мета кампанії – посилення комунікації між усіма установами, які опікуються внутрішньо переміщеними особами, задля ефективної їх інтеграції у громади, стимулювання у пошуку роботи, інформування про актуальні вакансії та активні програми сприяння зайнятості.

В рамках проведення інформаційної кампанії 26.10.2023 року в приміщенні Семенівського управління Кременчуцької філії Полтавського обласного центру зайнятості було проведено інформаційний захід.

Одним із ключових завдань заходу є:

• широке інформування  роботодавців щодо важливості першочергового надання робочих місць внутрішньо переміщеним особам, стимулюючі державні програми з працевлаштування та професійного навчання ВПО;
  • актуалізація проблем зайнятості та трудової адаптації ВПО;

В свою чергу служба зайнятості надає ВПО широкий спектр соціальних послуг з урахуванням їх можливостей, інтересів та професійного досвіду, зокрема:

• індивідуальне планування працевлаштування;
  • пошук підходящої роботи та сприяння у працевлаштуванні;
  • професійне навчання та надання ваучерів для підвищення конкурентоспроможності на ринку праці;
  • участь у громадських, тимчасових та суспільно корисних роботах;
  • надання грантів для створення або розвитку власної справи.
  • допомогу у написанні резюме, консультації щодо аспектів ведення співбесіди з працедавцями;
  • допомогу у розірванні трудових відносини з роботодавцем в односторонньому порядку для набуття статусу безробітного та призначення допомоги з безробіття.

Для суб’єктів господарської діяльності, які забезпечують роботою вимушено переміщених осіб, діють фінансові стимули, зокрема:

• програма надання працедавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні (постанова КМУ від 20 березня 2022 р. № 331). Компенсація витрат надається у розмірі мінімальної заробітної плати (6700 грн.) щомісяця, але не більше двох місяців;
  • програма надання роботодавцям компенсацій на оплату праці (основна, додаткова та ЄСВ) за працевлаштованих зареєстрованих безробітних із числа внутрішньо переміщених осіб (постанова КМУ від 08 вересня 2015 року № 696). Максимальний розмір компенсації за кожну працевлаштовану особу з числа ВПО – 13400 грн (не більше 6 місяців)

Служба зайнятості сьогодні готова оперативно забезпечити внутрішньо переміщених осіб усіма необхідними послугами за допомогою соціальних мереж та електронних засобів комунікацій.