Дата: 28.04.2018 09:55

26 квітня в Україні відзначають День Чорнобильської трагедії. Привітали ліквідаторів і в с.Оболонь. Для них влаштували концерт в Оболонському зональному Будинку культури та частування в  кафе «Клеопатра».

26 квітня 1986 через вибух на Чорнобильській АЕС зруйнувався 4 енергоблок. Радіоактивні речовини, які потрапили у повітря, розсіялися над Україною. Частина з них дійшли і до інших країн Європи. У ліквідації аварії брали участь багато мешканців України. Серед них і люди з Оболоні.

Багато людей загинули під час ліквідації техногенної катастрофи. Але ціною життів та здоров’я вдалося загасити пожежу. Далі ліквідатори проводили необхідні роботи в аварійному блоці і навколо нього. Територія у 30-км навколо ЧАЕС стала зоною відчуження. Мешканців усіх населених пунктів евакуювали.

В цей день в Оболоні вшанували мешканців цього села, які брали участь у ліквідації аварії. Також згадали тих, хто загинув під час ліквідації аварії на ЧАЕС.

Для ліквідаторів також влаштували концерт. На ньому виступили місцеві самодіяльні колективи.

На захід прийшли  голова Оболонської  об’єднаної громади Пустовойтов Борис Васильович і староста с.Іванівка Діденко Світлана Миколаївна. Вони привітали ліквідаторів та подякували їм за відвагу.