Виселення особи з житла в судовому порядку
Виселення особи з житла в судовому порядку
Згідно з нормами чинного законодавства, виселення і зняття громадян з реєстраційного обліку за місцем проживання, відбувається за їх особистою заявою або за рішенням суду. Якщо особа добровільно не бажає виселитися та знятися з реєстрації місця проживання то власнику житла необхідно буде звернутися до суду.
Підстави для виселення через суд в Україні:
· відсутність права на проживання в приміщенні, іноді з житлового приміщення не бажають виселятися колишні власники або члени сім’ї колишнього власника. Але втрата права власності має на увазі також втрату права проживання. Таким чином, у випадку відсутності права на проживання, якщо вселення відбулося незаконно або з порушенням встановленого порядку вселення членів сім’ї, це є підставою для виселення.
· втрата права користування житловим приміщенням: Відповідно до статті 405 Цивільного кодексу України член сім’ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім’ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом.
· примусове виселення: якщо родичі власника житла, незважаючи на його наполягання, не бажають виселятися, варто пам’ятати, що їх примусове виселення також можливе.
Виселення громадян без надання іншого житлового приміщення можливе тільки на підставі статті 116 Житлового кодексу, а саме: якщо член сім’ї систематично руйнує чи псує житлове приміщення, або використовують його не за призначенням, або систематичним порушенням правил спільного проживання робить неможливим для інших проживання з ним в одній квартирі чи в одному будинку, а заходи запобігання і громадського впливу виявилися марними, його можна виселити без надання іншого приміщення для проживання.
· визнання особи в судовому порядку безвісно відсутньою: на підставі ст. 43 ЦК України фізична особа може бути визнана судом безвісно відсутньою, якщо протягом одного року в місці її постійного проживання немає відомостей про її місце знаходження.
· оголошення особи померлою. Фізична особа може бути оголошена судом померлою, якщо у місці її постійного проживання немає відомостей про місце її перебування протягом трьох років, а якщо вона пропала безвісти за обставин, що загрожували їй смертю або дають підставу припускати її загибель від певного нещасного випадку, - протягом шести місяців, а за можливості вважати фізичну особу загиблою від певного нещасного випадку або інших обставин внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру - протягом одного місяця після завершення роботи спеціальної комісії, утвореної внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.
Для зняття особи з реєстрації місця проживання власнику житла необхідно звернутися до органу, що здійснює реєстрацію місця проживання та надати рішення суду (що набрало чинності), а також документ, що підтверджує право власності на житло.
Якщо особа, продовжує надалі, після набрання судовим рішенням законної сили, проживати у спірному житлі, власнику житла необхідно звернутися до виконавчої служби для виконання судового рішення та примусового виселення особи.
В умовах карантинного режиму правову допомогу в Семенівському бюро можна отримати:
Усні правові консультації та роз’яснення можна отримати, зателефонувавши за телефонами: ?(050) 501-58-74; ?(066) 463-85-26;
Письмові консультації можна отримати:
написавши на електронну пошту відділу «Семенівське бюро правової допомоги» Кременчуцького місцевого центру з надання БВПД: semenivske@legalaid.pl.ua
заповнивши бланк та залишивши його і скриньці звернень у приміщенні відділу «Семенівське бюро правової допомоги» за адресою: смт Семенівка, вулиця Незалежності, 34.
Єдиний телефонний номер цілодобового доступу громадян до безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів по всій території України).