Оболонська сільська територіальна громада
Полтавська область, Кременчуцький район

Посвідчення заповіту у лікарні

Дата: 23.04.2020 14:48
Кількість переглядів: 2474

Фото без опису

Посвідчення заповіту у лікарні

 

Відповідно до ст. 1223 Цивільного кодексу України заповітом є особисте розпорядження фізичної особи на випадок своєї смерті.

Заповідач має право охопити заповітом права та обов'язки, які йому належать на момент складення заповіту, а також ті права та обов'язки, які можуть йому належати у майбутньому. Заповідач має право скласти заповіт щодо усієї спадщини або її частини.

Посвідчення заповітів в Україні здійснюється нотаріусами. Однак, Цивільним кодексом України у особливих випадках таке право надається іншим, конкретно визначеним у Законі «Про нотаріат» посадовим особам, серед яких посадові особи закладів охорони здоров’я.

Так, особи, які перебувають на лікуванні у лікарні, госпіталі, іншому стаціонарному закладі охорони здоров’я  чи проживають у будинках для осіб похилого віку та інвалідів можуть скласти свій заповіт у закладах охорони здоров’я.

Такі заповіти посвідчуються головними лікарями, їх заступниками з медичної частини або черговими лікарями цих лікарень, госпіталів, інших стаціонарних закладів охорони здоров’я, а також начальниками госпіталів, директорами або головними лікарями будинків для осіб похилого віку та інвалідів.

Інші особи, які працюють в таких закладах не мають права посвідчувати заповіти.

Посвідчення заповіту у такий спосіб відбувається лише відносно фізичної особи з повною цивільною дієздатністю та у присутності свідків.

Заповіт складається у письмовій формі із зазначенням місця і часу його складання, дати та місця народження заповідача і підписується заповідачем власноручно.

Також заповіт може бути надрукований або записаний зі слів заповідача посадовою службовою особою. Заповіт вголос зачитується заповідачем а потім підписується.

Якщо заповідач внаслідок фізичної вади або хвороби не може власноручно підписати заповіт, за його дорученням у його присутності та у присутності запрошених ним двох свідків заповіт може підписати інша особа. Заповіти складаються і посвідчуються у двох примірниках.

В умовах карантинного режиму правову допомогу в Семенівському бюро можна отримати:

 

Усні правові консультації та роз’яснення можна отримати, зателефонувавши за телефонами: ?(050) 501-58-74; ?(066) 463-85-26;

Письмові консультації можна отримати:

написавши на електронну пошту відділу «Семенівське бюро правової допомоги» Кременчуцького місцевого центру з надання БВПД: semenivske@legalaid.pl.ua

заповнивши бланк та залишивши його і скриньці звернень у приміщенні відділу «Семенівське бюро правової допомоги» за адресою: смт Семенівка, вулиця Незалежності, 34.

Єдиний телефонний номер цілодобового доступу громадян до безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів по всій території України).


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь