УВАГА! Мешканцям Оболонської громади! Не допускайте пожеж на сміттєзвалищах!

Дата: 16.06.2020 14:33

УВАГА! Мешканцям Оболонської громади! Не допускайте пожеж на сміттєзвалищах!
 У зв’язку із суттєвим підвищенням середньодобової температури є небезпека виникнення пожеж в тому числі на територіях місць видалення відходів та несанкціонованих сміттєзвалищ.

Саме тому Оболонська сільська рада звертає увагу, що відповідно до «Правил експлуатації  полігонів побутових відходів на території полігона/ сміттєзвалищ заборонено палити і розпалювати вогнища та створювати  стихійні сміттєзвалища.

Крім таких елементарних правил безпеки на законодавчому рівні визначено  обов’язки щодо створення безпечних умов експлуатації полігонів твердих побутових відходів. За сухої та спекотної погоди (температурі понад +25 ºС) ділянки ущільнення відходів потребують  поливу водою.

Також нагадуємо, що у відповідності до ст. 82 КУпАП порушення вимог екологічної безпеки при видаленні відходів (невжиття відповідних інженерно-технічних заходів) та допущення пожежі на полігоні/ сміттєзвалищі тягне за собою адміністративну відповідальність.

Пам’ятайте, що будь-які пожежі на сміттєзвалищах можуть негативно вплинути на здоров'я населення та стан об’єктів навколишнього природного середовища, адже при спалюванні несортованих побутових відходів у повітря потрапляють токсичні речовин, які можуть викликати різні види захворювань.