ЧОМУ НЕ МОЖНА СПАЛЮВАТИ ЛИСТЯ?

Дата: 10.11.2020 10:26

На виконання вимог законів України «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про благоустрій населених пунктів», «Про місцеве самоврядування в Україні» та наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 23.03.2017 №57, виконавчий комітет Оболонської сільської ради звертається до всіх жителів громади та нагадує про заборону спалювання опалого листя, гілок та інших рослинних решток. Від вогнищ, які розводять порушники екологічного законодавства, в атмосферне повітря виділяються шкідливі речовини: пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. Разом із листям горить сміття, що суттєво посилює забруднення атмосфери. Це викликає захворювання дихальних шляхів, знижує імунітет людини, посилює негативний перебіг хронічних захворювань. Опале листя можна просто розкидати по городу як добриво: розпадаючись, воно повертає всі поживні речовини, що отримувало протягом свого зростання. Ті частини листка, що розкладаються не так швидко, як черешки, виконують важливу функцію: структурують ґрунт, а це неабияк покращує його якість. Поступово розкладаючись, опале листя та рештки рослин дають їжу бактеріям і комахам, які живуть у ґрунті.