A A A K K K
для людей із порушенням зору
Оболонська сільська рада об'єднана територіальна громада
Полтавська область, Кременчуцький район

Безоплатна передача земельної ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку

Дата: 29.12.2020 14:11
Кількість переглядів: 521

Безоплатна передача земельної ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку

 

У Земельному кодексі України (стаття 40) визначено право громадян України за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування на передачу безоплатно у власність або оренду земельних ділянок для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і гаражного будівництва в межах норм, визначених законодавством.

У статті 121 Земельного кодексу України передбачено право громадян України на безоплатну передачу земельних ділянок із земель державної або комунальної власності. Зокрема, для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у межах встановлених норм ця площа становить: у селах не більше 0,25 гектара, в містах 0,10 гектара та селищах 0,15 гектара.

Для того, щоб знайти вільну земельну ділянку, необхідно відкрити Публічну кадастрову карту з офіційного сайту Держгеокадастру та обрати в конкретному населеному пункті земельну ділянку, яка вас зацікавить. Усі земельні ділянки, які сформовані та мають кадастровий номер,  виділені синім кольором. Натиснувши на зафарбовану ділянку, Ви отримаєте інформацію щодо площі земельної ділянки, цільового призначення та володіння даною земельною ділянкою. Інші ділянки, не виділені кольором, можуть бути вільними, або інформація про них не внесена до Державного земельного кадастру.

Для того, щоб приватизувати земельну ділянку, необхідно виконати наступні дії.

Для початку необхідно звернутися до органу місцевого самоврядування із заявою про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою для передачі земельної ділянки у власність. До заяви додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки (викопіюванням із публічної кадастрової карти).

Рішення про надання дозволу на розробку документації із землеустрою  або про відмову у наданні такого дозволу (мотивовано) має бути прийнято в місячний строк. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою, техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у визначеному порядку.

У разі прийняття уповноваженим органом рішення про надання дозволу на розробку документації із землеустрою  потрібно замовити її виготовлення. Документація із землеустрою розроблятиметься виконавцем робіт із землеустрою (землевпорядною організацією) на підставі укладеного із замовником договору. Термін виконання робіт згідно із законодавством не може перевищувати 6 місяців.

Технічна документація із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) погодженню не підлягає.

Проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок усіх категорій та форм власності підлягає обов’язковому погодженню з територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну  політику у сфері земельних відносин.

Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у межах населеного пункту або земельної ділянки за межами населеного пункту, на якій розташовано об’єкт будівництва або планується розташування такого об’єкта подається також на погодження до структурних підрозділів районних  державних адміністрацій у сфері містобудування та архітектури.

Внесення відомостей до Державного земельного кадастру здійснюється за заявою розробника документації із землеустрою та оцінки земель від імені замовника, якщо інше не передбачено договором на виконання відповідних робіт.

Після розроблення документації із землеустрою необхідно звернутися до органу місцевого самоврядування, який видав дозвіл на її розробку, із заявою про її затвердження.

До клопотання додаються:

    • екземпляр погодженої документації із землеустрою;
    • витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку.

Орган місцевого самоврядування розглядає подану заяву та документацію із землеустрою і приймає відповідне рішення (про її затвердження та передачу земельної ділянки у власність  або про відмову у її затвердженні).

Рішення про затвердження документації із землеустрою є одночасно рішенням про передачу земельної ділянку у власність.

Після прийняття рішення про передачу у власність земельної ділянки необхідно звернутися до Державного реєстратора нерухомого майна для внесення відомостей до Державного реєстру речових прав.

З моменту проведення Державної реєстрації речового права власності на земельну ділянку ви стаєте законним її володільцем.

Зверніть увагу! Власникам державних актів, що не внесені до системи Державного земельного кадастру та не містять кадастрового номера необхідно звернутися до землевпорядної організації та замовити розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на земельну ділянку. Після реєстрації земельної ділянки у Державному земельному кадастрі  і отримання Витягу з ДЗК про земельну ділянку Вам необхідно звернутись до Державного реєстратора нерухомого майна для проведення державної реєстрації прав власності на земельну ділянку, яка зазначена в державному акті. За результатами державної реєстрації права власності в державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, на земельну ділянку буде видано витяг з реєстру прав власності про реєстрацію права. Зазначені витяги разом з державним актом будуть засвідчувати право власності на земельну ділянку.

 

Відділ “Семенівське бюро правової допомоги” Кременчуцького місцевого центру з надання безплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою:смт. Семенівка, вул. Незалежності, 34; тел.: (05341) 91-2-43.

Прийом громадян щоденно з 09.00-18.00  без перерви.  Субота, неділя — вихідний.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь