Державна служба зайнятості – надійний надавач соціальних послуг

Дата: 26.01.2021 15:48

Державна служба зайнятості – надійний надавач соціальних послуг

За три десятиліття своєї роботи Полтавська обласна служба зайнятості працевлаштувала близько мільйона шукачів роботи

Служба зайнятості відзначила 30-річчя з часу створення.

Бюро по працевлаштуванню населення, які діяли на той час, перетворилися на  спеціалізовані установи, завданнями яких стали  регулювання зайнятості, професійна орієнтація, працевлаштування, соціальна підтримка тимчасово непрацюючих громадян.

Нині служба зайнятості є активним посередником на ринку праці між роботодавцями і шукачами роботи. На безоплатній основі надає послуги із пошуку підходящої роботи та підбору персоналу, послуги з державного соціального страхування на випадок безробіття, професійного навчання,  здійснює виплату матеріального забезпечення безробітним.

За 30 років діяльності  Державної служби зайнятості:

*впроваджена система соціального захисту населення від безробіття на страхових засадах;

*створена система соціального партнерства;

*розроблені та введені новітні технології у сфері надання соціальних послуг, у тому числі Єдину інформаційно - аналітичну систему служби зайнятості, зокрема єдиний банк даних вакансій по всій Україні.

За 30 років роботи Полтавської обласної служби зайнятості:

*скористалися послугами – 2 420 тисяч незайнятих громадян;

*працевлаштовано – 948 тисяч шукачів роботи;

Зокрема, працевлаштовано на новостворені робочі місця:

-з наданням дотації роботодавцю для покриття витрат на заробітну плату прийнятих працівників – 12,8 тисячі осіб;

-з компенсацією роботодавцю витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування – 5,1 тисячі людей;

-з компенсацією роботодавцю витрат на оплату праці прийнятих працівників з числа внутрішньо переміщених осіб  – 133 громадян.

*професійну підготовку та перепідготовку пройшли – 154,2 тисячі  безробітних;

*взяли участь в оплачуваних громадських роботах – 382,2 тисячі осіб;

*започаткували власну справу за рахунок отримання допомоги по безробіттю одноразово для заняття підприємницькою діяльністю – 9,6 тисячі людей.

Більше цікавої інформації шукайте за посиланнями: