Лише виконання елементарних правил пожежної та власної безпеки зможе зберегти ваше життя та майно від вогню.

Дата: 12.02.2021 12:48

В зимовий період показник кількості пожеж, які виникають у житловому секторі , збільшується в рази. Зазвичай, причиною займань у помешканнях громадян є нехтування самими ж людьми елементарними правилами пожежної та, в першу чергу, власної безпеки.

Паління у ліжку, перенавантаження або несправність електромережі часто призводять до трагедій. Крім того, часто для обігріву власних домівок люди використовують саморобні або несертифіковані електрообігрівачі, а також порушують правила експлуатації пічного опалення.

Дії у разі виникнення пожежі

• Не можна ні в якому разі піддаватися паніці. Тримайте себе в руках, паніка може коштувати життя!
  • Дуже небезпечно для життя входити в зону задимлення, навіть якщо там не видно вогнищ загоряння вогню.
  • При порятунку людей з палаючих будинків слід пам'ятати:
  • Слід накритися мокрою ковдрою або будь якою мокрою тканиною перед тим, як входити в палаючу будівлю (підійде також мокрий одяг).
  • Вогонь харчується киснем, тому при різкому відкритті дверей можливе ще більше загоряння. З цієї причини двері відкривати в палаюче приміщення потрібно обережно і повільно.
  • повітря більше внизу, тому в сильно задимленому приміщенні переміщатися краще пригнувшись, а ще краще - поповзом.
  • Марлева пов'язка або волога тканина захистить вас від чадного газу, якщо дихати через неї.
  • У першу чергу з палаючих будівель потрібно евакуювати дітей, інвалідів та людей похилого віку. Маленькі діти можуть сховатися від страху в шафу або під ліжко, можуть забитися в кут.
  • З вогнища пожежі виходити потрібно в ту ж сторону, звідки дме вітер.
  • Якщо на потерпілому горить одяг, потрібно повалити його на підлогу, накинути на нього мокрий одяг або тканину, щоб збити вогонь, щільно притиснувши тканину до тіла, після чого викликати швидку допомогу за номером телефону «103».
  • Якщо загорівся одяг на вас, потрібно впасти на землю і кататися по землі, щоб збити полум'я. Бігти з палаючим на собі одягом немає сенсу - вогонь розгориться ще більше.
  • Для гасіння пожежі можна використовувати самі різні засоби: пожежні гідранти, вогнегасники, пісок, воду, землю, вологі ковдри.
  • Такі речовини, як газ, розчинники, бензин, органічні масла слід гасити тільки за допомогою спеціальних засобів. Для гасіння таких речовин використовують інші види вогнегасників. Якщо таких вогнегасників під рукою немає, можна засипати їх піском або землею.
  • При загорянні проводки чи електрообладнання спочатку необхідно вимкнути рубильник, вимикач, електричні пробки і тільки після цього починати гасити вогонь.