Оболонська сільська територіальна громада
Полтавська область, Кременчуцький район

СЕМІНАР ДЛЯ ОСІБ, ЩО ПЕРЕБУВАЮТЬ НА ОБЛІКУ В СЕМЕНІВСЬКІЙ РАЙОННІЙ ФІЛІЇ ПОЛТАВСЬКОГО ОБЛАСНОГО ЦЕНТРУ ЗАЙНЯТОСТІ

Дата: 15.04.2021 10:50
Кількість переглядів: 433

Фото без опису

13 квітня 2021 року для осіб, що перебувають на обліку в Семенівській районній філії Полтавського обласного центру зайнятості начальник відділу «Семенівське бюро правової допомоги» Тетяна Новобранець за допомогою програми ZOOM провела семінар на тему: «Відновлення порушеного трудового права: встановлення факту трудових відносин. Стягнення невиплаченої заробітної плати».
Відповідно до статті 43 Конституції України кожна особа має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Право на своєчасне одержання винагороди за працю захищається законом.
Заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів - представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.
Якщо строки виплати працівникові заробітної плати були порушені, заробітна плата була нарахована за певний період, але не була виплачена, її можна стягти у примусовому порядку.  
Для стягнення заборгованості з виплати нарахованої заробітної плати працівник має право звернутися безпосередньо до суду в порядку:
•    наказного провадження (вимога працівника про стягнення нарахованої, але невиплаченої заробітної плати є безспірною);
•    або позовного провадження (наявний спір щодо розміру заборгованості з виплати заробітної плати та/або права на її отримання).
Трудовий договір - це угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов’язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.
Трудовий договір оформляється наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу про зарахування працівника на роботу.
Але під час працевлаштування випадки ухилення роботодавця від оформлення трудових відносин з працівником у відповідності до вимог трудового законодавства, що в подальшому зумовлює виникнення трудових спорів.
Якщо роботодавець відмовляється привести фактичні відносини з громадянином у відповідність до вимог трудового законодавства, факт трудових відносин, як факт, що має юридичне значення, може бути встановлений у судовому порядку, а, враховуючи наявність спору – у позовному провадженні.
Спори щодо встановлення факту трудових правовідносин або встановлення факту укладення трудового договору розглядаються у судовому порядку в порядку статті 315 Цивільного кодексу України. 
Заява фізичної особи про встановлення факту, що має юридичне значення, подається до суду за місцем її проживання.
Одним ключових аспектів, на який звертає увагу суд, при розгляді цієї категорії справ, є факт допуску до виконання трудових обов’язків.
Доказами про допущення особи до роботи можуть бути: заяви про прийом на роботу, заповнені працівником анкети, резюме, записи в журналі про передачу трудової книжки, підписи працівника про ознайомлення з будь-якими правилами на підприємстві, підписи про виконання зміни, фото на чи відеозйомка під час виконання певного виду роботи на робочому місці,  трудової функції (акти здачі робіт, довіреності, видані роботодавцем на працівника, записи в книзі скарг і пропозицій, листування з клієнтом, покази колег по роботі, телефонні розмови, отримання пропускних карток до приміщення підприємства, службових телефонів, розрахункових карток та ін..)
Присутнім було повідомлено про можливість отримати правову консультацію звернувшись безпосередньо до відділу “Семенівське бюро правової допомоги” або зателефонувавши на номер відділу (05341) 91-2-43.
Крім того, роз’яснено  про інші способи отримати безоплатну правову допомогу:
•    Зателефонувати за безкоштовним номером системи БПД 0 800 213 103. За цим номером надаються консультації та роз’яснення з правових питань, додаткові відомості про надання безоплатної правової допомоги тощо. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні;
• Скористатися мобільним застосунком «Безоплатна правова допомога», завантаживши його через Google Play чи App Store;
• Потерпілі від домашнього насильства та свідки можуть отримати онлайн-консультацію юристів щодо захисту своїх прав, написавши у Телеграм-чат  «Правова допомога протидії насильству»;
• Всі, кому потрібна правова консультація, можуть поставити запитання у месенджер Фейсбук-сторінки системи БПД;
• Правові консультації також можна переглянути на довідково-інформаційній платформі WikiLegalAid, що розміщена за адресою wiki.legalaid.gov.ua. Платформа розроблена з урахуванням найбільш поширених звернень за безоплатною правовою допомогою, містить зразки документів та судову практику.
#БПД #ПравоваДопомога #LegalAidФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь