«АЛЬТЕРНАТИВИ ВАКЦИНАЦІЇ НЕ ІСНУЄ»

Дата: 16.08.2021 14:05

«Альтернативи вакцинації не існує»

Таким був головний меседж прес-брифінгу директора ЦПМСД №3 Полтавської міської ради Кінги Кузьменко в Центрі масової вакцинації проти COVID-19, що на другому поверсі торгового центру «Мир» у мікрорайоні Левада обласного центру.

Ніна Библів – учитель початкових класів і заступник директора Полтавської школи №37. Прийшла на перше щеплення разом із донькою, яка також працює в школі.

«За два останні роки на COVID-19 перехворіло багато моїх колег, одна від ускладнень ковіду померла, – говорить Ніна Іванівна. – Вважаю, що кожна свідома людина повинна подбати не лише про своє здоров’я, а й про безпеку ближніх: у родині, на роботі. Я прийняла таке рішення, бо хочу спокійно жити і спокійно працювати.  Із двох вакцин, які запропонували тут, обрала Модерну, бо читала багато схвальних відгуків саме про неї. А от моя сестра, дуже схильна до алергічних реакцій, вирішила вакцинуватися Коронаваком».

Ніна Іванівна оформляє згоду на вакцинацію, проходить реєстрацію в медичній системі, отримує щеплення. Протягом пів години після нього жодних негативних відчуттів не має.

Кінга Кузьменко, координатор двох Центрів вакцинації (у ТРЦ «Київ» та ТЦ «Мир»), пояснила, що тутешній заклад відкрили відносно нещодавно для зручності мешканців спального району Левада. Працює вже два тижні. Зазвичай черг тут немає, але люди підходять постійно – вакцинуватися, отримувати інформацію. Більше відвідувачів буває зранку. Із 9 до 16-ї години загалом щеплюються більше сотні полтавців.

«Немає жодного сенсу роздумувати, яка з вакцин краща, яка – гірша, – говорить координатор. – Усі вони якісні, усі дають захист проти коронавірусу, його тяжкого перебігу і особливо проти його ускладнень. Пфайзер і Модерна, як на мене, більш «розкручені», їх виробники – Бельгія і Сполучені Штати Америки. Хтось більше довіряє саме цим виробникам.  Є люди, які свідомо обирають Коронавак завдяки перевіреній десятиліттями технології виробництва цієї вакцини».

За словами Кінги Кузьменко, найбільш популярним серед полтавців залишається Центр масової вакцинації у ТРЦ «Київ» – завдяки тому, що він відкрився першим і найзручніший для населення логістично. Там щодня щеплюються близько 400 мешканців міста й області.  Найбільші черги – у вихідні дні.

«У розпал сезону відпусток багато людей ще вичікують, вагаються, щеплюватись чи ні. Але поступовий підйом захворюваності є. Єдиний метод протистояти йому – вакцинація.  Тільки так вдалося перемогти віспу, приборкати поліомієліт. Тому всім, хто й досі роздумує, порада одна – щеплюватися. Альтернативи вакцинації не існує».

Адреси й телефони центрів вакцинації у Полтавській області:

- Полтава, Торгово-розважальний центр «Київ», вулиця Зіньківська, 6/1а, тел. 0950275177 (з 9 до 18 години);

- Полтава, Палац дозвілля «Листопад», вулиця Соборності, 58, тел. 0950275177 (з 9 до 16 години);

- Полтава, відокремлений корпус кардіологічного диспансеру, вулиці Івана Мазепи, 21, тел. 0950275177 (з 9 до 16 години);

- Полтава, Палац культури залізничників, площа Слави, 3Б, тел. 0950275177 (з 9:00 до 16:00);

- Полтава, Торгово-розважальний центр «Мир», проспект Миру, 30А, тел. 0950275177(з 9 до 16 години);

- Кременчук, Кременчуцький ліцей №11 «Гарант», вулиця Першотравнева, 53, тел. 0633379150 (з 9 до 18 години);

- Кременчук, колишнє приміщення поліклініки №4, проспект Лесі Українки, 80, тел. 0635391521 (з 9 до 18 години);

- Миргород, Міський будинок культури, вулиця Гоголя, 141/1, тел. 0995490091 (з 9 до 18 години);

- Лубни, кінотеатр «Київська Русь», проспект Володимирський, 16, тел. 0954171117 (з 9 до 18 години);

- Горішні Плавні, відокремлений адмінкорпус ПрАТ «ГЗК», вулиця Будівельників, 16, тел. 0675309331 (з 9 до 18 години).

КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я»