Статистика: ситуація на ринку праці та діяльність Полтавської обласної служби зайнятості у січні 2022 року

Дата: 24.02.2022 14:51

Послугами Полтавської обласної служби зайнятості протягом січня 2022 року скористалися 23,4 тисячі громадян, із них 21,8 тисячі зареєстрованих безробітних.

Зокрема, зареєстровано з початку року 3,8 тисячі осіб (зменшення на 23% або 1,2 тисячі осіб). Отримували допомогу 20,4 тисячі людей  (зменшення на 33% або 10,1 тисячі).

За сприяння служби зайнятості у січні працевлаштовані 682 особи, зокрема, 581 зареєстрований безробітний.

За видами економічної діяльності, найбільше громадян працевлаштовані у переробній промисловості (18%); у державному управлінні й обороні (15%); у сфері торгівлі (14%); у сільському, лісовому та рибному господарстві (11%); освіті (8%).

За професійними групами 20% працевлаштованих - це некваліфіковані працівники, 15% - працівники сфери торгівлі, 13% – фахівці та 13% - робітники з обслуговування, експлуатації устаткування та машин.

Протягом січня 2022 року за сприяння Державної служби зайнятості 914 безробітних проходили професійне навчання. Зокрема, 578 слухачів навчалися у центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості. До громадських та інших робіт тимчасового характеру залучали 51 безробітного.

Станом на 1 лютого 2022 року послуги Полтавської обласної служби зайнятості отримували 19,8 тисячі осіб, які мали статус безробітного, що на 34% менше, ніж на ту ж дату минулого року. Отримували допомогу по безробіттю 18,1 тисячі громадян, це на 33% менше, ніж на 1 лютого 2021 року.

У загальній кількості зареєстрованих безробітних чоловіків – 10,3 тисячі осіб (або 52%), жінок  – 9,5 тисячі (або 48%).

За віковими групами: 25% зареєстрованих безробітних були у віці до 35 років; 28% – від 35 до 44 років; 31% – від 45 до 55 років; 16% – понад 55 років.

За освітою: 43% зареєстрованих безробітних мали вищу освіту, 44% – професійно-технічну, 13% – загальну середню освіту.

За видами економічної діяльності: серед зареєстрованих безробітних 36% раніше були зайняті у сільському, лісовому та рибному господарстві; 13% - у державному управлінні й обороні, обов’язковому соціальному страхуванні; 13% - у сфері торгівлі; 11% – у переробній промисловості.

За професійними групами, серед зареєстрованих безробітних переважають:

• робітники з обслуговування, експлуатації устаткування та машин – 30% (тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва, водій автотранспортних засобів, тракторист, дорожній робітник, оператор заправних станцій),

• сфери торгівлі та послуг – 14% (продавці, охоронник, кухар, молодша медична сестра (молодший медичний брат), соціальний робітник, стрілець, помічник вихователя),

• представники найпростіших професій – 13% (підсобний робітник, прибиральник, сторож, робітник з благоустрою, комірник, укладальник - пакувальник, вантажник, вагар),

• службовці та керівники – 10% (головний бухгалтер, менеджер (управитель) із збуту, начальник відділу, заступник директора, завідувач складу),

• фахівці – 8% (бухгалтер, фахівець, сестра медична (брат медичний), вихователь, помічник члена комісії, інспектор з кадрів, диспетчер),

• професіонали – 8% (спеціаліст державної служби, вчитель закладу загальної середньої освіти, економіст, агроном, юрисконсульт, юрист).

Станом на 1 лютого 2022 року кількість вакансій, заявлених роботодавцями до Полтавської обласної служби зайнятості становила 1,9 тисячі одиниць, що на 11% більше, ніж на відповідну дату минулого року.

За видами економічної діяльності, більшість вакансій налічується на підприємствах переробної промисловості (33%); у транспорті, складському господарстві, поштовій та кур’єрській діяльності (11%); у оптовій та роздрібній торгівлі (10%); у будівництві (8%) і у сільському, лісовому та рибному господарстві (7%).

У професійному розрізі, найбільше вакансій подано для працевлаштування:

• кваліфікованих робітників з інструментом - 27% всіх поданих вакансій (швачка, слюсар-ремонтник, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, електрогазозварник, слюсар з ремонту колісних транспортних засобів, слюсарелектрик з ремонту електроустаткування);

• робітників з обслуговування, експлуатації устаткування та машин - 21% (водій автотранспортних засобів, токар, трактористмашиніст сільськогосподарського виробництва, фрезерувальник, тракторист, машиніст крана автомобільного;

• професіоналів - 14% (інспектор (пенітенціарна система), вчитель закладу загальної середньої освіти, інженер, інженер-конструктор, інженертехнолог,інженер з охорони праці);

• працівників сфери торгівлі та послуг - 12% (продавці, кухар, охоронник, поліцейський (за спеціалізаціями), кондуктор громадського транспорту);

• некваліфікованих працівників - 9% (підсобний робітник, вантажник, двірник, прибиральник службових приміщень, прибиральник виробничих приміщень, прибиральник територій, комірник );

• фахівців - 8% (бухгалтер, електромеханік, сестра медична (брат медичний), майстер виробничого навчання, інспектор воєнізованої охорони, фахівець, механік, електрик дільниці, механік з ремонту устаткування, технік, електрик цеху).

Більше аналітичної і статистичної інформації тут: https://pol.dcz.gov.ua/analitics/65.