Головним пріоритетом у діяльності Державної служби зайнятості в період воєнного стану буде сприяння працевлаштуванню безробітних на вільні робочі місця, а також посилення гарантій на отримання допомоги по безробіттю.

Дата: 28.03.2022 10:27

Три важливих аспекти для зареєстрованих у службі зайнятості безробітних, а також для тих, хто реєструється зараз:

• громадяни можуть подати заяву про надання статусу безробітного, призначення допомоги чи припинення реєстрації за допомогою порталу або мобільного додатку “Дія” та електронних сервісів Державної служби зайнятості;
  • в областях, де центри зайнятості не можуть забезпечити фінансування допомоги, переказ коштів буде здійснюватись АТ “Ощадбанк” на банківський рахунок заявника або шляхом переказу через міжнародну платіжну систему “MY TRANSFER”;
  • передбачається припинення реєстрації безробітного в центрі зайнятості в разі його відмови від виконання суспільно-корисних робіт. Тож не працевлаштовані українці, які отримують державну допомогу, зобов’язані брати участь у таких роботах на вимогу військового командування або органів місцевого самоврядування.

З метою допомогти людям знайти роботу та підтримати бізнес в умовах воєнного часу Уряд запускає програму допомоги українцям, як вимушено покинули свої домівки через вторгнення росії. 20.03.2022 року був прийнятий Порядок надання роботодавцю компенсації витратна оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні.

Порядок визначає умови, механізми виплати та порядок використання коштів для надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за кожну працевлаштовану особу з числа внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні.

Держава компенсує в розмірі 6500 грн. витрати роботодавцям на зарплату кожній особі, яка змушена була переїхати з власного регіону працевлаштованій на умовах строкового або безстрокового трудового договору (контракту), гіг-контракту, зокрема за сумісництвом . Для отримання компенсації витрат роботодавець не раніше, ніж через п’ять календарних днів після працевлаштування особи , подає заяву в один із способів:

• в електронній формі – через Єдиний державний вебпортал електронних послуг(Портал Дія);
  • в паперовій формі – особисто до центру зайнятості, розташованого за місцезнаходженням роботодавця або на адресу його електронної пошти.

Документи, необхідні для отримання компенсації в паперовому вигляді (надає роботодавець):

• заява;
  • копія наказу про працевлаштування особи;
  • документ, що підтверджує працевлаштування особи умовах строкового або безстрокового трудового договору (контракту), гіг-контракту, зокрема за сумісництвом;
  • відомості про працівників, які є застрахованими особами (прізвище, ім’я, по батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті);
  • копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Особа може бути працевлаштована на умовах, визначених Порядком, один раз. Компенсація витрат надається у розмірі 6500 гривень щомісяця за кожну працевлаштовану особу, за яку роботодавцем сплачується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, на період воєнного часу та протягом 30 календарних днів після його скасування або припинення. Загальна тривалість надання компенсації витрат не може перевищувати двох місяців з дня працевлаштування особи

За більш детальною інформацією звертайтеся до Семенівської районної філії Полтавського обласного центру зайнятості телефонуйте з понеділка по п’ятницю, з 08:00 до 17:00 за номером (05341) 91 5 27 або 0951298343