A A A K K K
для людей із порушенням зору
Оболонська сільська рада об'єднана територіальна громада
Полтавська область, Кременчуцький район

Успішна практика працівників сектору "Семенівське бюро правової допомоги"

Дата: 09.05.2022 12:00
Кількість переглядів: 362

До Семенівського бюро правової допомоги Кременчуцького місцевого центру звернулася пані Людмила, якій було не зараховано стаж роботи на посаді вчителя. Пані Людмила при зверненні до органів Пенсійного фонду дізналась, що їй не було зараховано  періоди роботи на посаді вчителя, хоча вона працювала, отримувала заробітну плату та за неї сплачувалися страхові внески.

Центром встановлено належність особи до суб’єкта права на безоплатну вторинну правову допомогу та призначено юриста – працівницю Семенівського бюро правової допомоги Олену Зайченко.

Після бесіди з клієнтом та ознайомленням із наданими документами працівниці бюро стало відомо, що пані Людмила працювала на посаді вчителя з 1996 по 2017 роки, але деякі періоди з цих років роботи не відображаються у індивідуальних відомостей про застраховану особу (довідка ОК-5). Стаж роботи підтверджується записами у трудовій книжці та архівними відомостями.

Олена Зайченко на основі наданих документів та відомостей спочатку підготувала заяву до органів Пенсійного фонду про внесення змін до відомостей системи персоніфікованого обліку реєстру застрахованих осіб стосовно застрахованої особи. На цю заяву була надана відповідь про необхідність звернення до роботодавця для вирішення питання внесення змін та уточнень щодо звітних даних. Далі клієнтці була підготована заява до відділу освіти з проханням подати уточнюючі відомості до органів Пенсійного фонду України для зарахування до страхового стажу неврахованих періодів. На це звернення пані Людмила отримала відповідь, що відділ освіти, до якого відносилась школа в той час коли вона працювала, був ліквідований, а нинішній відділ освіти був створений пізніше та не є правонаступником попереднього. Тому для зарахування страхового стажу пані Людмилі необхідно було звертатися до суду.

Працівницею бюро було складено позовну заяву до адміністративного  суду про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання Пенсійного фонду вчинити певні дії.

Враховуючи обставини справи, суд прийшов до висновку про наявність достатніх підстав для задоволення позову та зобов’язав Пенсійний фонд внести зміни до відомостей системи персоніфікованого обліку реєстру застрахованих осіб щодо застрахованої особи пані Людмили, шляхом внесення відомостей про нарахування доходу та сплату страхових внесків за період її роботи на посаді вчителя.

 

Консультує юрист Кременчуцького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Олена Зайченко:

Реєстр застрахованих осіб забезпечує: облік застрахованих осіб у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування та їх ідентифікацію; накопичення, зберігання та автоматизовану обробку інформації про страховий стаж та заробітну плату (дохід, грошове забезпечення, допомогу, компенсацію), про набуття застрахованими особами права на отримання страхових виплат за окремими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування; нарахування та облік виплат за окремими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Відомості до Реєстру застрахованих осіб, зміни, уточнення до них вносяться в електронній формі в автоматичному режимі на підставі: звітності, що подається страхувальниками до Пенсійного фонду України, відомостей центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації актів цивільного стану, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

У разі припинення або зняття з обліку у фіскальних органах страхувальника без визначення правонаступника зміни та уточнення до відомостей Реєстру застрахованих осіб вносяться відповідно до рішення суду, що набрало законної сили.

Внесення змін до відомостей про застраховану особу в Реєстрі застрахованих осіб відповідно до рішення суду, що набрало законної сили, здійснюється територіальними органами Пенсійного фонду України на підставі наказу керівника відповідного органу у десятиденний строк після надходження (надання особою) рішення суду.

 

За правовою допомогою Ви можете звернутися до сектору “Семенівське бюро правової допомоги” Кременчуцького місцевого центру з надання безплатної вторинної правової допомоги, що знаходиться за адресою: смт. Семенівка, вул. Незалежності, 34;

 тел.: (05341) 91-2-43


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь