Прес-реліз про надання соціальних послуг і матеріального забезпечення безробітним у січні-травні 2022 року

Дата: 09.06.2022 13:21

Прес-реліз

про надання соціальних послуг і матеріального забезпечення

безробітним у січні-травні 2022 року

Близько 40 тисяч громадян скористалися послугами Полтавської обласної служби зайнятості

У січні-травні нинішнього року послуги обласної служби зайнятості отримали  39,6  тисячі людей, які шукали роботу. Із них 34,8 тисячі мали статус зареєстрованого безробітного.

Від 2,8 тисячі роботодавців надійшло 11,6 тисячі  пропозицій роботи.

Роботу знайшли понад 8 тисяч людей

За підтримки обласної служби зайнятості отримали роботу 8,2 тисячі  осіб,  зокрема 7,6 тисячі безробітних.

На нові робочі місця з компенсацією роботодавцю витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ) працевлаштовані 84 безробітних: із них 9 осіб недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці та 75 осіб працевлаштовані суб’єктами малого підприємництва в пріоритетних видах економічної діяльності.

Професійне навчання пройшли 2,5 тисячі безробітних

До громадських та інших оплачуваних тимчасових робіт за 5 місяців року долучилася 791 особа.

Для відповідності професійно-кваліфікаційного рівня претендентів  вимогам роботодавців, за направленням служби зайнятості 2,5 тисячі безробітних проходили професійне навчання.

Зокрема 1,7 тисячі слухачів навчались у Центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, утому числі в Полтавському ЦПТО ДСЗ.

26 громадян, старших 45 років, для кращої конкурентоспроможності на ринку праці отримали ваучери на підвищення кваліфікації за спеціальностями «бджоляр», «тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва», «водій автотранспортних засобів».

На обліку – 18,7 тисячі безробітних

У регіональній службі зайнятості, станом на 1 червня 2022 року, на обліку в регіональній службі зайнятості перебуває 18,7 тисячі безробітних.  Допомогу по безробіттю отримують 16,9 тисячі осіб.

За професійними групами, серед зареєстрованих безробітних переважають працівники сфери торгівлі та послуг (19,1%), робітники з обслуговування, експлуатації та контролю роботою технологічного устаткування та машин (17,7%),  представники найпростіших професій (13,5%), фахівці (10,9%), законодавці, вищі державні службовці, керівники, менеджери (10,8%).

Роботодавці пропонують понад тисячу вакансій, найбільше - для кваліфікованих  робітників

До обласної служби зайнятості, станом на 1 червня, підприємства та установи заявили 1,1 тисячі актуальних вакансій.

Найбільший попит роботодавців зберігається на кваліфікованих робітників з інструментом (24%),  робітників з обслуговування, експлуатації обладнання та машин  (21,9%), представників найпростіших професій (16,1%),  працівників сфери торгівлі та послуг (12,2%) та професіоналів (11,6%).

Виникли запитання? Хочете отримати більше інформації про роботу служби зайнятості?

Телефон гарячої лінії Полтавського обласного центру зайнятості: 066 8423187.

Телеграм-канал Полтавського обласного центру зайнятості: Підтримка ДСЗ #1Полтава https://t.me/Pidtrimka_DCZ_1_Poltava.