A A A K K K
для людей із порушенням зору
Оболонська сільська рада об'єднана територіальна громада
Полтавська область, Кременчуцький район

Успішна практика працівників відділу "Семенівське бюро правової допомоги"

Дата: 30.08.2022 09:00
Кількість переглядів: 160

Працівниця Семенівського бюро правової допомоги

захистила право особи на спадщину  

 

До Семенівського бюро правової допомоги Кременчуцького місцевого центру звернулася пані Ганна. ЇЇ чоловік пан Юрій помер, вона є єдиною спадкоємицею після його смерті. Для оформлення спадкових прав на майно чоловіка, в тому числі і на житловий будинок, пані Ганна звернулася до нотаріуса. Нотаріус не зміг видати свідоцтво про право на спадщину через те, що половина будинку належала матері покійного чоловіка, яка проживала з ними в цьому будинку і теж померла. Доказів родинних відносин пана Юрія та його матері не збереглося, зокрема свідоцтва про народження останнього. Через відсутність документів які б підтверджували родинні відносини покійного чоловіка і його матері пані Ганна не може оформити свої спадкові права на майно.

Центром встановлено належність особи до суб’єкта права на безоплатну вторинну правову допомогу (особа, яка має особливі трудові заслуги перед Батьківщиною) та призначено юриста – працівницю Семенівського бюро правової допомоги Олену Зайченко.

Після бесіди з пані Ганною та ознайомлення із наданими документами працівниці бюро стало відомо, що у 2019 році помер її чоловік. Після його смерті залишилося спадкове майно, в тому числі 1/2 частина житлового будинку. Інша половина будинку належала його покійній матері, та яку він успадкував шляхом проживання з останньою на момент її смерті, але не оформив документально. Пані Ганна звернулася до нотаріуса із заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину на будинок, але їй було відмовлено. Підставою відмови вказано відсутність свідоцтва про народження пана Юрія чи інших документів які б підтверджували родинні відносини чоловіка з його матір’ю. Без встановлення факту родинних відносин чоловіка з його матір’ю пані Ганна не може оформити спадщину на будинок.

Олена Зайченко на основі наданих документів та відомостей склала заяву до суду в порядку окремого провадження про встановлення факту родинних відносин. До заяви були надані необхідні докази, що підтверджують факт родинних відносин.

Враховуючи обставини справи та дослідивши додані до заяви докази, суд дійшов висновку про наявність достатніх підстав для задоволення заяви та встановлення факту родинних відносин між покійним чоловіком пані Ганни та його померлою матір’ю. Після набрання рішенням суду законної сили пані Ганна зможе повторно звернутися до нотаріуса та оформити свої спадкові права на будинок.

Таким чином, Олена Зайченко допомогла особі захистити її право на спадщину  після померлого чоловіка.

 

Консультує юрист Кременчуцького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Олена Зайченко:

Родинні відносини (споріднення) - кровний зв'язок між людьми, з наявністю якого закон пов'язує виникнення, зміну чи припинення прав та обов'язків. Встановлення факту родинних відносин здійснюється судом в порядку окремого провадження.

Окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.

Суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення факту, у тому числі – факту родинних відносин між фізичним  особами. Заява фізичної особи про встановлення факту, що має юридичне значення, подається до суду за місцем її проживання. Суд розглядає справу про встановлення факту родинних відносин коли цей факт безпосередньо породжує юридичні наслідки для заявника, наприклад, право на спадщину.

Разом із заявниками у справі про встановлення факту родинних відносин можуть брати участь і заінтересовані особи з метою захисту своїх інтересів або інтересів держави. Заінтересованими особами у справах про встановлення факту родинних відносин залежно від мети встановлення цього факту можуть бути й інші особи, які мають право на спадщину (брати, сестри, особи, на користь яких складено заповіт або територіальна громада за відсутності інших спадкоємців за законом і заповітом).

 

За правовою допомогою Ви можете звернутися до відділу “Семенівське бюро правової допомоги” Кременчуцького місцевого центру з надання безплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою: смт. Семенівка, вул. Незалежності, 34; тел.: (05341) 91-2-43. Прийом громадян щоденно з 09.00-18.00  без перерви.  Субота, неділя — вихідний.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь