Вебінар для осіб, що перебувають на обліку в Семенівській районній філії Полтавського обласного центру зайнятості

Дата: 11.11.2022 16:00

11 листопада 2022 року для внутрішньо переміщених осіб, які перебувають на обліку в Семенівській районній філії Полтавського обласного центру зайнятості головним юристом сектору «Семенівське бюро правової допомоги» Оленою Зайченко проведено вебінар на тему: «Як отримати грошову допомогу на проживання внутрішньо переміщеній особі».

Олена Зайченко розповіла присутнім про те, що внутрішньо переміщені особи мають право отримати допомогу на проживання. Зазначена допомога надається особам, які перемістилися з тимчасово окупованої території, а також території адміністративно-територіальної одиниці, де проводяться бойові дії.

Заяву для отримання допомоги можна подати двома способами: онлайн та офлайн:

для отримання допомоги онлайн треба заповнити заяву на Порталі Дія, в тому числі через мобільний додаток «Дія»;

заява офлайн про надання допомоги на проживання ВПО подається до органу соціального захисту населення, уповноваженої особи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради або центру надання адміністративних послуг.

Неповнолітня дитина (від 14 до 18 років) має право самостійно звернутися за призначенням допомоги.

Заяву про виплату допомоги малолітній дитині (до 14 років), яка прибула без супроводу законного представника, може подавати від її імені особа, яка перебуває у сімейних, родинних відносинах.

Заяву про виплату допомоги особі, яка визнана судом недієздатною, може подавати її законний представник або  уповноважена особа органу опіки та піклування.

Допомога надається щомісячно з місяця звернення у таких розмірах:

для осіб з інвалідністю та дітей – 3 тис. грн;

для інших осіб – 2 тис. грн.

Також, Олена Зайченко показала як користуватися сайтом Безоплатної правової допомоги та про можливість отримати консультацію онлайн.

За консультацією можна звернутися до сектору «Семенівське бюро правової допомоги» за адресою: смт. Семенівка вул. Незалежності 34, телефон: (05341) 91-2-43. За номером 0 800 213 103 надаються консультації та роз’яснення з правових питань, додаткові відомості про надання безоплатної правової допомоги тощо.