Оболонська сільська територіальна громада
Полтавська область, Кременчуцький район

Правильно купуємо та зберігаємо корм для домашніх улюбленців

Дата: 28.08.2023 14:24
Кількість переглядів: 491

Фото без опису

Правильно купуємо та зберігаємо корм для домашніх улюбленців

 

Багато власників домашніх тварин купують корм для своїх улюбленців на вагу, але спеціалісти ветеринарної медицини застерігають господарів собак і котів не купувати корм у такий спосіб.

Відсутність фабричної упаковки робить можливими махінації з термінами придатності. Сухий корм у відкритій упаковці може зберігатися місяць лише в разі, якщо упаковка закривається герметично або ж має спеціальну zip-застібку. Купуючи корм на вагу, власник тварини не може знати, коли саме була відкрита ця упаковка і чи саме це той корм, який він планує купити, а не дешевший аналог.

Крім того, у відкриті упаковки проникають пил і волога, що призводить до псування продукту і розмноження патогенних мікроорганізмів, таких як бактерії або грибки. Поївши такого «делікатесу», ваш улюбленець ризикує отримати сильне харчове отруєння.

У приміщенні, куди протягом дня заходить безліч людей, стерильної чистоти не буде ніколи. Весь пил осідає на меблях, стінах, підлозі і на інших предметах, у тому числі і на упаковках з кормом. Потрапляючи всередину відкритої упаковки, пил погіршує якість продукту і може стати причиною алергії або інфекційних захворювань у тварин.

Щоб корм у фабричних упаковках довго зберігався і не втрачав свої корисні якості, на виробництві з упаковки видаляють кисень, а на його місце закачують нейтральний газ, який не вступає в окислювальну реакцію з продуктом. Як тільки цілісність упаковки порушується, туди потрапляє кисень, що призводить до окислення жирів, які містяться в кормі, а це погіршує якість продукту. Навіть при зберіганні відкритої упаковки в домашніх умовах, з неї рекомендується після кожного використання максимально видаляти повітря, а край пакета перекручувати або зав’язувати якомога тугіше.

До того ж, при розфасовці кормів на вагу часто використовують совок для сипучих продуктів. Зазвичай, їх кількість обмежена 1-2 екземплярами на весь магазин. Тобто, одним і тим же совком розважують різні корми, частинки яких і залишаються на його поверхні. Це може бути небезпечно, особливо в тому разі, якщо тварина страждає непереносимістю будь-якого продукту. Немає ніякої гарантії того, що алерген не потрапить у корм, будучи занесеним туди з продукту іншої марки в процесі зважування. До того ж, ці пристосування найчастіше бувають виготовлені з пластику, який збирає і вбирає в себе бруд і жир, а тому такий совок нерідко стає причиною інтоксикації тварини або ж важкої алергічної реакції.

Отож, купуючи корм на вагу, зважте всі плюси і мінуси, адже економлячи на ваговому кормі, можна більше витратити на лікування тварини. Кіт або собака можуть отруїтися, поївши неякісного, простроченого або окисленого корму, насиченого хвороботворною мікрофлорою.

Бережіть своїх домашніх улюбленців!

 

Кременчуцьке районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь