Про відновлення нарахування і виплати індексації заробітної плати працівникам у 2024 році

Дата: 03.04.2024 14:31

Згідно з пунктом 3 Прикінцевих положень Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» від 03.11.2022 р. № 2710-IX було призупинено дію Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» від 03.07.1991 № 1282-XII у 2023 році. Таким чином, усі роботодавці у 2023 році були звільнені від обов’язку щодо нарахування та виплати індексації заробітної плати працівникам.

Відповідно до статті 39 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» від 09 листопада 2023 року № 3460-IX передбачено, що обчислення індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення провадиться наростаючим підсумком, починаючи з 1 січня 2024 року.

Тобто, у 2024 році право на проведення індексації заробітної плати працівників відновлюється. Відповідно до Постанови №1078, підвищення грошових доходів громадян у зв’язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому офіційно опубліковано індекс споживчих цін, що публікується Державною службою статистики не пізніше 10 числа кожного місяця.

Отож, базовим місяцем нарахування індексації зарплати буде грудень 2023 року, оскільки нарахування індексації відновили з 1 січня 2024 року.  У випадку, якщо  з 01 січня 2024 буде підвищено заробітну плату, то базовим місяцем буде січень 2024 року.

Головний державний інспектор Північно-Східного

міжрегіонального управління Держпраці                                Владислав КОВТУН