Оболонська сільська територіальна громада
Полтавська область, Кременчуцький район

Дирофіляріоз!

Дата: 16.04.2024 14:09
Кількість переглядів: 236

Фото без опису

Дирофіляріоз

 

Дирофіляріоз - гельмінтозна хвороба собак, котів та інших м'ясоїдних тварин, а також людини, збудниками якої є нематоди. Дирофілярії мають ниткоподібну форму і досягають довжини 25-30 см, живородні і дуже плодовиті паразити. За добу вони виділяють у кров близько 5000 личинок (мікрофілярії). Мікрофілярії циркулюють по кровоносних і лімфатичних судинах, тому можуть проникати в будь-які органи і тканини, викликаючи різні патології. Також вони можуть передаватися внутрішньоутробно від матері плоду. Захворювання супроводжується тяжким ураженням всіх систем організму, включаючи головний мозок і очі. Тварини та люди заражаються в результаті укусів комарів, заражених мікрофіляріями в інвазійній стадії. 

Безпосередньо від собак і кішок людина не заражається. В передачі дирофіляріозу не виключається і роль ґедзів, кліщів, бліх. Зараження людини дирофіляріозом найчастіше відбувається під час активності основних переносників інвазії - комарів. В тілі переносника, в залежності від температури зовнішнього середовища, мікрофілярії розвиваються протягом 10-21 дня. Від моменту укусу людини зараженим комаром до перших проявів захворювання (підшкірна пухлина, відчуття повзання під шкірою, свербіж, біль та ін.) проходить від 1 місяця до 2-х років.

У тварин, хворих на дирофіляріоз, спостерігається стомлюваність, млявість, схуднення, виснаження, кашель, прискорення дихання, набряки кінцівок, гіперемія або блідість слизистих оболонок, шкірні висипання, аритмії. 

Безперечно, попередити захворювання набагато легше, ніж вилікувати. Профілактика дирофіляріозу в першу чергу полягає в недопущенні контакту тварини з кровососними комахами. Звичайно, більше захисту тварини потребують у теплий період року, але в нашому регіоні комарі часто розмножуються в підтоплених підвалах будинків, отже їх можна зустріти цілорічно. Для знищення і відлякування переносників захворювання використовують різні інсектициди. 

Для лікування та профілактики дирофіляріозу застосовують такі препарати як: бровермектин, івермектин, івомек, бронтел, клозантел, тощо, у рекомендованих лікувальних та профілактичних дозах. 

У літній період надійною профілактикою є щомісячне використання спот-он препаратів (краплі на холку), що містять моксидектин або селамектин. Ці препарати зручно використовувати та дають захист  від зараження цим серйозним захворюванням.

 

 

Кременчуцьке районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь