«Відпочинок на природі і небезпечність кліщів».
«Відпочинок на природі і небезпечність кліщів».
Розпочинається оздоровчий літній сезон. Людина завжди більше часу проводить на природі. Але відпочинок може стати небезпечним, якщо трапляються укуси будь яких комах. Найбільше небезпечні є кліщі.
Кліщі переносять інфекційні хвороби, такі як лімфатична віспа, бореліоз (хвороба Лайма), енцефаліт і таке інше.
Після укусу кліща можуть виникнути симптоми, такі як висип, почервоніння, свербіж. Тому важливо бути обережними і виконувати профілактичні заходи.
Кліщі зустрічаються в парках, у лісі, де є порослі трави та кущів. Сезон їхньої активності триватиме майже до кінця осені, та пік припаде на травень-червень, а також вересень-жовтень. Тому завжди на природу треба з собою брати засоби захисту від покусів різних комах, відповідно одягатися. Також пам’ятайте, що своєчасно надана медична допомога знижує ризик негативных наслідків укуса.
Профілактичні прості правила яких варто дотримуватися:
- на прогулянку одягайте світлий одяг із довгими рукавами та штанинами, заправляйте штани у шкарпетки. Не заходьте у високу траву;
- застосовуйте репеленти, що відлякують комах;
- періодично оглядайте себе та своїх близьких. Одяг після прогулянки необхідно ретельно почистити та випрати.
Що робити, якщо кліщ уже присмоктався?
Не заливайте кліща спиртом, олією. Якомога швидше зверніться у лікарню для видалення кліща. Якщо поблизу нема лікувального закладу, скористайтесь пінцетом і видаліть кліща. Після видалення місце укусу обробити антисептиком, руки вимити милом.
Якщо кліщ пробув на тілі понад 36 годин – зверніться до медиків, щоб здійснити постконтактну профілактику хвороби Лайма. Для цього знадобиться антибіотик, який призначає лише лікар.
Спостерігайте за своїм станом ще кілька тижнів після укусу: якщо у вас підвищиться температура чи з’являться почервоніння на шкірі – негайно зверніться до лікаря.
Всім гарного відпочинку та оздоровлення.
Кременчуцьке районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області