ДО ДНЯ ПАМ’ЯТІ ТА ПРИМИРЕННЯ
ДО ДНЯ ПАМ’ЯТІ ТА ПРИМИРЕННЯ
Травневе засідання нашого місцевого кіноклубу Docudays UA при уповноваженому органі з питань пробації було присвячено вшануванню пам’яті жертв Бабиного Яру, історії Голокосту й питань політики пам'яті громадських активістів. Здійснено перегляд фільму Володимира Чеппеля "Бабин Яр: у пошуках пам'яті" 2017р.
Розстріли в урочищі розпочалися відразу після вступу нацистів та їх союзників до Києва,у вересні 1941року і відбувалися чи не щоденно до завершення окупації міста. Масові розстріли тривали п'ять днів, з 29 вересня по 3 жовтня. Протягом наступних двох років нацисти розстрілювали інших жертв гітлерівського терору, таких як українські націоналісти, роми та радянські військовополонені. Всього, за словами дослідника історії Києва Михайла Кальницького, за два роки окупації у Бабиному Яру було вбито понад 100 тисяч людей, половина з яких була євреями. Нацистська операція в Бабиному Яру 29-30 вересня стала однією з наймасштабніших каральних дій Другої світової війни, коли вбили майже 34 тисячі євреїв - мешканців Києва. За цей час жертвами злочину стали близько півтора мільйона українських євреїв. Нацисти знищували їх як соціокультурну й етнографічну спільноту.
Після перегляду присутні активно обговорювали кінострічку та ділилися своїми думками і враженнями. Насправді створення та покази таких документальних фільмів є одним із найефективніших інструментів донесення історичної ситуації. Суспільство має усвідомити, що трагедія Бабиного Яру є невід'ємною частиною загальноукраїнської історичної пам'яті. І потрібно робити все можливе, щоб не привести до подібної катастрофи.
Волонтер пробації Сергій ПОХИЛЕЦЬ.