Оболонська сільська територіальна громада
Полтавська область, Кременчуцький район

ЗАЯВА ПРО ВИЗНАЧЕННЯ ОБСЯГУ СТРАТЕГІЧНОЇ ЕКОЛОГІЧНОЇ ОЦІНКИ ДОКУМЕНТУ ДЕРЖАВНОГО ПЛАНУВАННЯ

Дата: 04.12.2024 14:51
Кількість переглядів: 58

Фото без опису

ЗАЯВА ПРО ВИЗНАЧЕННЯ ОБСЯГУ СТРАТЕГІЧНОЇ ЕКОЛОГІЧНОЇ ОЦІНКИ ДОКУМЕНТУ ДЕРЖАВНОГО ПЛАНУВАННЯ

«Детальний план території для розміщення сортувальної станції твердих побутових відходів з майданчиком для тимчасового зберігання будівельних та великогабаритних відходів на території Оболонської сільської ради Кременчуцького району Полтавської області (за межами с. Оболонь), який є одночасно документацією із землеустрою та містобудівною документацією на місцевому рівні».

           1. Загальні положення.

«Детальний план території для розміщення сортувальної станції твердих побутових відходів з майданчиком для тимчасового зберігання будівельних та великогабаритних відходів на території Оболонської сільської ради Кременчуцького району Полтавської області (за межами с. Оболонь), який є одночасно документацією із землеустрою та містобудівною документацією на місцевому рівні», розроблений відповідно до Рішення тридцять четвертої  позачергової сесії восьмого скликання  Оболонської сільської ради Кременчуцького району Полтавської області Про надання дозволу на виготовлення детального плану території для розміщення сортувальної станції твердих побутових відходів з майданчиком для тимчасового зберігання будівельних та великогабаритних відходів.

        2. Замовник СЕО та виконавець.

Замовник містобудівної документації – Виконавчий комітет Оболонської сільської  ради, 39763, 38230 Полтавська обл, Кременчуцький р-н, с. Оболонь, вул. Позена, буд. 1/2. Код ЄДРПОУ 22543563.

Розробник містобудівної документації – ФОП Бородич М.В. 36037, м. Полтава, бульвар Б.Хмельницького, 5. корп.1. кв.73. Код 2408004794.

      3. Вид та основні цілі документа державного планування,  його зв’язок з іншими документами державного планування.

    Детальний план території розроблений з метою надання пропозицій щодо формування планувальної організації території, параметрів забудови, встановлення обсягів будівництва на території проектування, забезпечення екологічної безпеки, комплексного благоустрою та озеленення, уточнення меж землекористувань.

   При  розробці  ДПТ враховано: Схема планування території Полтавської обл.; Схема планування Кременчуцького району Полтавської області; Матеріали топогеодезичного знімання М 1:500, М 1:2000; Рішення тридцять четвертої позачергової сесії восьмого скликання Оболонської сільської ради Кременчуцького району Полтавської області від 25 червня 2024 року  «Про надання дозволу на виготовлення детального плану території для розміщення сортувальної станції твердих побутових відходів з майданчиком для тимчасового зберігання будівельних та великогабаритних відходів»; вихідні матеріали, надані відділом містобудування та архітектури Кременчуцької РВА та службами Виконавчого комітету Оболонської сільської ради; пропозиції щодо проектних об’єктів на території планування, надані Замовником та Землекористувачем; натурні обстеження.

      4. Інформація про те, якою мірою документ державного планування визначає умови для реалізації видів діяльності або об’єктів, щодо яких законодавством передбачено здійснення процедури оцінки впливу на довкілля (у тому числі щодо визначення місцезнаходження, розміру, потужності або розміщення ресурсів).

У відповідності до завдання, в даній роботі розглядається територія, що знаходиться за межами населених пунктів  Оболонської  сільської ради. Проектом передбачається формування двох земельних ділянок комунальної власності № 1 - площею 1,9556 га та № 2 - площею 0,2264 га. На проектній земельній ділянці № 1 передбачається розміщення об’єкту з поводження з відходами - сортувальної станції ТПВ, майданчика для тимчасового зберігання будівельних та великогабаритних відходів, на проектній земельній ділянці №2 – передбачається рекультивація порушених земель.

Детальний план території для розміщення сортувальної станції твердих побутових відходів з майданчиком для тимчасового зберігання будівельних та великогабаритних відходів на території Оболонської сільської ради Кременчуцького району Полтавської області (за межами с. Оболонь), який є одночасно документацією із землеустрою та містобудівною документацією на місцевому рівні, розроблений з метою надання пропозицій щодо формування планувальної організації території, параметрів забудови, встановлення обсягів будівництва на території проектування, забезпечення екологічної безпеки, комплексного благоустрою та озеленення.

Детальний план території визначає територіальні (просторові) умови для реалізації видів діяльності або об’єктів, щодо яких законодавством передбачено здійснення процедури оцінки впливу на довкілля, в частині дотримання планувальних обмежень, а також в частині дотримання режимів господарської діяльності в їх межах, які визначені законодавством України та низкою нормативно-правових актів та у сфері забезпечення норм санітарної гігієни та охорони навколишнього природного середовища.

До сфери охоплення СЕО детального плану території відноситься оцінка наслідків для довкілля, у тому числі для здоров’я населення, від реалізації проектних рішень.

Наявні та запроектовані об’єкти, щодо яких законодавством передбачено здійснення процедури оцінки впливу на довкілля.

Планова діяльність відносяться до другої категорії видів планової діяльності та об’єктів, які можуть мати значний вплив на довкілля і підпадає оцінці впливу на довкілля у відповідності до ст. 3, п.3, абз. 11 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля».

Цілі охорони довкілля

  - При визначені сфер охоплення СЕО, основних екологічних проблем, цілей охорони довкілля, у тому числі здоров'я населення, що мають відношення до детального плану території, були розглянуті стратегічні цілі та завдання щодо виявлених проблем в інших актах законодавства, а саме:

   - Екологічний паспорт Полтавської області (2023 рік);

 - Програма економічного та соціального розвитку Полтавської області 2023 рік, затверджена рішенням 20 позачергової сесії обласної ради VІІІ скликання;

 - Регіональна програми охорони довкілля на 2022-2027 роки (Довкілля -2027), затверджена Рішенням пленарного засідання чотирнадцятої позачергової сесії обласної ради восьмого скликання від 26.07.2022 № 412;

 - Стратегія розвитку Оболонської сільської територіальної громади на період до 2027 року.

Перелік та обсяг інформації

Для розробки СЕО передбачається використовувати наступну інформацію:

  • доповіді про стан довкілля;
  • статистичну інформацію;
  • лабораторні дослідження стану довкілля;
  • дані моніторингу стану довкілля;
  • оцінку впливу на довкілля планової діяльності та об'єктів, які можуть мати значний вплив на довкілля;
  • пропозиції щодо функціонального використання, планування та забудови території.

Розгляд ймовірних наслідків.

а) для довкілля

В ході здійснення СЕО мають бути оцінені ймовірні наслідки реалізації документа державного планування, зокрема, мають бути оцінені наслідки для таких компонентів довкілля:

- ґрунти;

- атмосферне повітря;

- водні ресурси;

- стан фауни, флори;

- кліматичні фактори; у тому числі для здоров’я населення;

б) для територій з природоохоронним статусом

Під час здійснення СЕО, варто оцінити ймовірні наслідки від об’єктів інфраструктури, що пропонується відповідно до пропозицій детального плану території на території з природоохоронним статусом.

- межі прибережних захисних зон;

- інші природно захисні зони.

в) транскордонні наслідки для довкілля, у тому числі для здоров’я населення - транскордонні наслідки реалізації проектних рішень детального плану території для довкілля, у тому числі здоров’я населення, не очікуються.

5. Виправдані альтернативи, які необхідно розглянути, у тому числі якщо документ державного планування не буде затверджено.

В якості альтернативи планованої діяльності розглядається «нульовий сценарій».

Важливою умовою реалізації детального плану території - є заходи щодо екологічного оздоровлення природного середовища.

У «Варіанті нульової альтернативи» розглядалася ситуація гіпотетичного сценарію, за яким не розробляється і не затверджується детальний план території. Цей сценарій можна розуміти як продовження поточного проблемного екологічного стану на території опрацювання.

6. Дослідження, які необхідно провести, методи і критерії, що використовуватимуться під час стратегічної екологічної оцінки;

Розроблення СЕО проводиться одночасно з процесом розроблення детального плану території і є складовою що повністю інтегрована в процес розроблення детального плану території.

СЕО складається з опису наслідків для довкілля, у тому числі для здоров’я населення, а також вторинних, кумулятивних, синергічних, коротко-, середньо- та довгострокових, постійних і тимчасових, позитивних і негативних наслідків та заходів, що передбачається вжити для запобігання, зменшення та пом’якшення негативних наслідків виконання документа державного планування. Одночасно СЕО передбачає заходи, передбачені для здійснення моніторингу наслідків виконання документа державного планування для довкілля, у тому числі для здоров’я населення.

Обсяг досліджень передбачається відповідно до ст.11 Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку».

Для розробки СЕО передбачається використовувати наступну інформацію: доповіді про стан довкілля, статистичну інформацію, дані моніторингу стану довкілля, оцінку впливу на довкілля планової діяльності та об’єкту, які можуть мати значний вплив на довкілля, пропозиції щодо планування та забудови території. Основною метою прогнозу є оцінка можливої реакції навколишнього природного середовища на прямий чи опосередкований вплив людини, вирішення задач раціонального природокористування у відповідності з очікуваним станом природного середовища.

Всі методи прогнозування об’єднуються у дві групи: логічні і формалізовані. До логічних методів відносять методи індукції, дедукції, експертних оцінок, аналогій. Формалізовані методи поділяють на статистичний, екстраполяції і моделювання.

Для здійснення стратегічної екологічної оцінки будуть використовуватись логічні і формалізовані методи прогнозування.

Для підготовки звіту СЕО передбачається використовувати наступну інформацію:

- доповіді про стан довкілля;

- статистичну інформацію;

- інформацію, яка включена в інші акти законодавства, які мають відношення до проекту детального плану;

- дані моніторингу стану довкілля;

- інша доступна інформація.

Під час проведення процедури стратегічної екологічної оцінки передбачені заходи для запобіганням негативному впливу на довкілля та здоров’я населення по таких напрямках:

- щодо охорони атмосферного повітря;

- охорона поверхневих та підземних вод, ґрунтів;

- заходи щодо пожежної безпеки;

- відновлюванні та охоронні заходи.

Проведення спеціальних досліджень для стратегічної екологічної оцінки не передбачається.

7. Заходи, які передбачається розглянути для запобігання, зменшення та пом’якшення ймовірних негативних наслідків реалізації проектних рішень документу державного планування.

Під час здійснення стратегічної екологічної оцінки передбачається розглядати заходи із запобігання, зменшення та пом’якшення негативних наслідків на довкілля, визначені законодавством та нормативно-правовими актами.

Закон України «Про охорону навколишнього природного середовища», визначає загальні вимоги в галузі охорони навколишнього середовища при розміщенні, проектуванні, будівництві, введенні в експлуатацію, експлуатації, консервації будівель, споруд та інших об’єктів.

Законом встановлено, що використання природних ресурсів громадянами, підприємствами, установами та організаціями здійснюється з додержанням обов’язкових екологічних вимог:

а) раціонального і економного використання природних ресурсів на основі широкого застосування новітніх технологій;

б) здійснення заходів щодо запобігання псуванню, забрудненню, виснаженню природних ресурсів, негативному впливу на стан навколишнього природного середовища;

в) здійснення заходів щодо відтворення відновлюваних природних ресурсів;

г) застосування біологічних, хімічних та інших методів поліпшення якості природних ресурсів, які забезпечують охорону навколишнього природного середовища і безпеку здоров’я населення;

д) збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду, а також інших територій, що підлягають особливій охороні;

е) здійснення господарської та іншої діяльності без порушення екологічних прав інших осіб;

є) здійснення заходів щодо збереження і невиснажливого використання біологічного різноманіття під час здійснення планової діяльності.

Заходи спрямовані на запобігання, відвернення, уникнення, зменшення, усунення значного негативного впливу на здоров’я населення. При здійсненні планованої діяльності у відповідності до вимог ст.24 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» з метою відвернення і зменшення шкідливого впливу на здоров’я населення шуму, неіонізуючих випромінювань та інших фізичних факторів будуть розглядатися:

- відповідні організаційні, господарські, технічні, технологічні, архітектурно-будівельні та інші заходи щодо попередження утворення та зниження шуму до рівнів, установлених санітарними нормами;

- заходи радіаційної безпеки, відповідних санітарних правил, а також заходи встановлені нормами, іншими актами законодавства, що містять вимоги радіаційної безпеки та інші.

8. Пропозиції щодо структури та змісту звіту про стратегічну екологічну оцінку

- відповідно до вимог Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку» - ст. 6, п. 2.

9.  Орган, до якого подаються зауваження і пропозиції.

Зауваження і пропозиції до Заяви про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки містобудівної документації «Детальний план території для розміщення сортувальної станції твердих побутових відходів з майданчиком для тимчасового зберігання будівельних та великогабаритних відходів на території Оболонської сільської ради Кременчуцького району Полтавської області (за межами с. Оболонь), який є одночасно документацією із землеустрою та містобудівною документацією на місцевому рівні» подаються до Виконавчого комітету Оболонської сільської ради, 38230 Полтавська обл, Кременчуцький р-н, с. Оболонь, вул. Позена, буд. 1/2, ел. пошта srada_obolon@ukr.net, відповідальна особа – Шкурка Микола Володимирович, начальник відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та благоустрою.

Строк громадського обговорення заяви про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки встановлюється 15 днів з дня оприлюднення «Повідомлення про оприлюднення заяви про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки проекту ДДП» (відповідно до пп 3,4,5 ст. 10 Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку»).

Зауваження і пропозицій до заяви про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки від громадськості приймаються в електронному вигляді (у тому числі у письмовій формі) по 20.12.2024 року (включно) .

Свої зауваження і пропозиції, підрозділи з питань охорони навколишнього природного середовища та з питань охорони здоров’я Полтавської військової адміністрації надають шляхом їх внесення до Єдиного реєстру стратегічної екологічної оцінки з дня внесення до Єдиного реєстру стратегічної екологічної оцінки Заяви про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь